Manisa Haberleri

TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Haber 06.04.2013 16:21 Cumartesi
Türk Polis Teşkilatı'nın 168’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Siirt'te bir alışveriş merkezinde, Polis Sergisi'nin açılışı ve kan bağışı düzenlendi. Etkinlik öncesi Terörle Mücadele ekiplerinin nefesleri kesen tatbikatı, izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşattı.
Türk Polis Teşkilatı'nın 168’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri, bugün bir alışveriş merkezinde Siirt Üniversitesi folklor ekibinin halk oyunu gösterisiyle başladı. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerinin bir suç şebekesine yönelik yaptığı yol kesme ve arama tatbikatı ise nefes kesti. Tatbikatta ‘Rockey’ adlı TEM köpeğinin el bombası ve esrar kaplı bir paketi bulması da, tatbikatı izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı.
Siirt Valisi Ahmet Aydın, İl Emniyet Müdürvekili Yusuf İslam, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Yakup Polat ile İl Müftüsü Faruk Arvas'ın da katıldığı etkinlik daha sonra, Polis Sergisi'nin açılışıyla devam etti. Sergide emniyet teşkilatının bünyesinde görev yapan birimlerin kullandığı araçlar tanıtılırken, sergide görevli memur, Vali Ahmet Aydın ile Siirt Müftüsü Faruk Arvas'ı alkol testine tabi tuttu. Vali Aydın ile beraberindekiler daha sonra Türk Polis Teşkilatı'nın 168’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla pasta kesti. Etkinlik, verilen kokteylle son buldu.
Etkinliklerin hafta içi devam edeceğini belirten Emniyet Müdürvekili Yusuf İslam, 10 Nisan Çarşamba günü Ferhat Göçer’in konseriyle son bulacağını ifade etti.