Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

PROF. DR. AKPINAR,’İNSANLIĞIN PEYGAMBERİMİZE İHTİYACI VAR’

Haber 06.04.2013 15:29 Cumartesi
Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aakpınar, Antalya'nın Manavgat ilçesinde İmam Hatip Lisesi konferans salonunda "Peygamber Efendimizin İnsana Verdiği Değer" konulu konferans verdi.
Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akpınar, "Peygamber Efendimizin İnsana Verdiği Değer" konulu konferansında, Nisan ayının Kutlu Doğum Haftası'nı içerisinde barındıran mübarek bir ay olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Akpınar, "Aslında Nisan ayının baharla beraber yeni bir diriliş olduğunu hepimiz görüyoruz" dedi.
Peygamberimiz çok yönlü bir insan olduğunu anlatan Prof. Dr. Akpınar, "O her konuda herkes için her zaman örnektir. Özellikle, maddi problemleri aşsa bile manevi problemlerle boğuşan günümüz insanının Peygamberimiz (S.A.V)'dan alacağı çok önemli mesajlar var. Biz de bu mesajları halkımızın anlayacağı şekilde aktarmaya çalışıyoruz. İnsanlığın Peygamberimize ihtiyacı var. Çünkü, diğer toplum önderlerinden farklı olarak doğrudan ilahi desteğe sahip olan bir kimsedir. Yani Yüce Allah ile iletişim kuran ama bizim gibi bir insan. Allah'tan aldığı mesajı önce kendi hayatında yaşayan, her konuda herkese en güzel örnekleri sunan bir kimsedir. Bu yüzden onu doğru anlamaya, onun mesajlarını günümüze taşımaya, günümüzde yaşamaya hepimizin ihtiyacı vardır” diye konuştu.
Konferansa Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, MHP İlçe Başkanı Halil Gubaş, Saadet Partisi İlçe Başkanı İbrahim Maslak, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.