Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

AK PARTİ İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

Haber 06.04.2013 16:55 Cumartesi
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “28 Şubat sürecine ve zulmüne ses çıkartmayanlar şimdi terörün bitmesi için çabalayanları ihanetle suçlamaktadırlar” dedi.
AK Parti İl Divan Toplantısı Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantını açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti’nin Türkiye’yi 3 katından daha fazla büyüttüğünü belirterek, “Bu ülkede iktidarları boyunca devletin bankalarını malum şebekelere peşkeş çekenler, 28 Şubat sürecine ve zulmüne ses çıkartmayanlar şimdi terörün bitmesi için çabalayanları ihanetle suçlamaktadırlar. Hatta ‘terör devam etsin, kan dökülsün de, kandan beslenmemizden devam etsin ‘ diye mitingler yapmaktadırlar" dedi.
Kayısıda yaşanan don zararı ile ilgili süreç hakkındaki tartışmaları da değerlendiren AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi,”Hasar tespiti hem şimdi, hemde çiçek kürkten çıktıktan sonra zarar oranı belli olduktan sonra afet sınırında ise gerek Bakanlık ve gerekse de Bakanlar Kurulu'nda girişimlerde bulunarak, yol haritası belirlenecektir" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise konuşmasında CHP’ye tepki göstererek, “Yaptığımız icraatlara çamur atmayı bir tarafa bırakın, lütfen oturun biraz dersinize çalışın. Nasıl iktidar olunur, bir çalışın. Yapılan işlere çamur atmakla iktidar olunmaz. AK Parti çok önemli farklar yarattı. Bu farkları tüm dünya biliyor, ama muhalefet görmüyorsa, söyleyecek sözümüz yok. İsrail kalkıyor, Türkiye’den özür diliyor. Ama bunu hiçbir muhalefet partisi mensubu görmüyor. Buna söylenecek söz, biz bunu bi rkez daha milletimize havale ediyoruz. Nasıl olsa milletimiz gereğini yerine getiriyor” dedi.
Çalık, kayısıdaki don zararı ile ilgili olarak ilgili bakanlarla görüştüklerini ve kesin zarar raporlarının ortaya çıkmasını beklediklerini ifade ederek, “Biz milletvekilleri olarak Ankara’da bürokrasi ve bakanlarımızla görüştük. Tarım Bakanımız Mehdi Eker diyorki, ‘Afet yüzde 40’ın üzerinde ise biz borç ötelemesine varız’ Tabi CHP iktidarın ne demek olduğunu bilmediği için, sanıyorki konuşunca her şey hallediliyor. Siz konuşursunuz, biz iş yaparız. Aramızdaki fark bu. Başbakan Yardımcımız Ali Babacan ve Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile yaptığımız görüşmelerde tarım borçları, zarar yüzde 40’ın üzerinde ise ötelenecek. CHP şimdi çıkmış konuşuyor, ağzı olan konuşuyor. Boş konuşuyor, dolu konuşuyor. Ama Milet kime nasıl kulak vereceğin içok iyi biliyor” ifadelerini kaydetti.
Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ise toplantıda Malatya Belediyesi’nin yürüttüğü kültürel ve sosyal projeler ve çalışmaları anlattı.
Toplantı daha sonra İl Koordinatörü AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal’ın başkanlığında basına kapalı olarak devam etti.
Toplantıya AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Cemal Akın ve Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, ilçe ve belde belediye başkanları ile parti yöneticileri katıldılar.