Manisa Haberleri

SUVARLI HALKI İCRALIK OLDU

Haber 06.04.2013 16:57 Cumartesi
Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı Belediyesi’ne su borcu olan Suvarlı halkı, Akedaş’tan gelen icra mektubuyla şoka girdi.
Suvarlı Beldesine su veren deponun elektrik borcundan dolayı beldede bulunan her eve icra takibi başlatıldı. Elektrik enerjisi tüketerek beldeye su veren Suvarlı Belediyesi’ne ait su deposunun elektrik borcu ödenmeyince, elektrik dağıtım şirketi tarafından Belediye icraya verildi. Su deposunun beldeye hizmet etmesi nedeniyle, vatandaşlara ciro edilen borç nedeniyle icra takip belgeleri gönderildi.
Kendilerine gelen icra ve ceza mektuplarıyla şaşkına dönen vatandaşlar, Besni İcra Dairesi’ne itiraz dilekçesi verdi. Beldedeki yüzlerce haneye gönderilen binlerce liralık icra evrakları vatandaşın tepkisine neden oldu.
İtiraz dilekçesi veren Ömer Yüce, kendilerinin Akedaş ile hiçbir ilgilerinin olmadığını belirterek, “Beş kuruş dahi elektrik borcumuz yoktur. Bizim Suvarlı Belediyesi ile su problemimiz var. Belediyenin bir problemi varsa gitsin halkın suyunu kessin. Bu kadar adaletsizlik olmaz. Akedaş’a elektrik borcum varsa gelsin 10 katını ödeyeyim” dedi.
İmam Sabancı ise, “Hiçbir borcum olmadığı halde AKEDAŞ beni icraya vermiş. AKEDAŞ’a belediyenin borcu var ama bizi icraya veriyor. AKEDAŞ’a borcum olmadığına dair evraklarım ve ödediğim tüm faturalar burada. Mağdur olan biz oluyoruz, mağduriyetimiz giderilsin” dedi.
Hüseyin Karapınar ise, beldede bulunan hane sahiplerinin hepsinin duruma tepki gösterdiğini ve itiraz dilekçesi vereceğini kaydetti.