Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

İNEGÖLLÜ ÖĞRENCİNİN BÜYÜK BAŞARASI

Haber 06.04.2013 16:36 Cumartesi
İspanya'da “Spor, Barış ve Antlaşmanın Anahtarı” temalı yarışmaya katılan 25 binden fazla eser arasında İnegöl Kız Teknik ve Meslek Lisesi Grafik ve Fotoğraf Alanı 11. sınıf öğrencilerinden Hatice Asya Akça’nın eseri 13-15 yaş kategorisinde dereceye girdi.
Endonezya’nın başkenti Cakarta’da 7 Şubat 2013 tarihinde Uluslararası İngiliz Okulu'nda (British İnternational School) düzenlenen ödül töreninde Hatice Asya Akça’nın ödülünü Türkiye’nin Endonezya Büyükelçisi Zekeriya Akçam aldı.
Törende diğer ülkelerin büyükelçileri ile birlikte Hatice Asya Akça’nın ödülünü alırken gurur duyduğunu bildiren Büyükelçi Zekeriye Akçam, Hatice Asya Akça’yı mektup gönderip tebrik etti.
İnegöl Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Salise Ayhan, Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencilerinin 2012 yılında ilçe, il ve uluslararası alanlardaki başarılarının takdire şayan olduğunu söyledi. Birleşmiş Milletler tarafından açılan “Spor, Barış ve Antlaşmanın Anahtarı” adlı yarışmada, okulun öğrencilerinden Hatice Asya Akça’nın eserinin İspanya Madrid’de ilk 4 bin eser arasına girdiğini anlatan Müdür Salise Ayhan, “Daha sonra aynı eser Endonezya’nın başkenti Jakarta’da 13 - 15 yaş kategorisi eserlerde ilk on eser arasında yer aldı. Öğrencimiz Hatice Asya Akça’yı ve yarışmaya katılması için kendisini teşvik eden öğretmeni Elif Serbest’i tebrik ediyorum” dedi.
Hatice Asya Akça’nın ödülünü alan ve gönderdiği mektupla başarılı öğrenciyi kutlayan Türkiye’nin Endonezya Büyükelçisi Zekeriye Akçam’a da teşekkür eden Salise Ayhan, öğrenciye hediyesini vererek başarılarının devamını diledi.