Manisa Haberleri

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU KÖFTECİ AÇTI

Haber 06.04.2013 17:08 Cumartesi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bir köftecinin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Müezzinoğlu, açılış kurdelesini “İnşallah obeziteye vesile olmasın” diyerek kesti.
Bir dizi ziyaret ve program için Tekirdağ`da bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çorlu Yeni Sanayi Sitesi girişinde bulunan bir köfteci şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Bakan Müezzinoğlu, “Sevgili kardeşim az önce benim için Ergene Havzası’nın çocuğu dedi, doğrudur Ergene Havzası’nın çocuğuyum ama Meriç’in öbür tarafı ağlar diye de Meriç’in öbür tarafına haksızlık edemem. Ben tabi Meriç’in, suyun öbür tarafından gelen bir kardeşinizim. İlk defa 1970 yılında trenle geldim. O geliş Uzunköprü üzerindeydi. 41 yıl önce 41 kere maşallah demek için de 1973 yılında İpsala üzerinden otobüsle geliş gidişler başladı. Tekirdağ köftesini ben 1973 yılında tanıdım. Tekirdağ köftesinin benim gönlümde 40 yıllık mazisi var. Özcanlar Köfte’nin veya Özcanlar ailesinin bizim gönlümüzdeki yeri 4,5 yıl oldu. Kendilerini tebrik ediyorum. Gerçekten marka olabilmek ve hayaller kurabilmek çok önemli” dedi.
Bakan Müezzinoğlu, “Avusturyalı yazarın kitabı bana hep yol gösterir. ‘Hayalleri olanlar asla uyumaz’ der. Esasında hayalleri olanlar başarıyı mutlaka yakalar. Az önce gelirken bir kız çocuğumuzla tanıştım, ‘Kaça gidiyorsun’ dedim, ‘5’e gidiyorum’ dedi. ‘Ne olmayı düşünüyorsun?’ dedim, ‘Doktor olmayı düşünüyorum’ dedi. ‘Ne doktoru olmayı düşünüyorsun?’, ‘Çocuk hastalıkları’ dedi. Şimdi Allah ömrünü bereketli ederse, Allah bahtını açık ederse inşallah o hayallerinin ötesindeki bir konuma gelecektir. Ben bunu bizzat kendi şahsında yaşamış bir kardeşinizim. 1970’li yıllarda, bir başka ülkede doğup bu ülkeye gelip, bu ülkede hekim olabilmek, uzman olabilmek, mesleğinde iyi noktalara gelmek, siyaset yapabilmek, milletvekili olabilmek, sonra bakan olabilmek esasında hayalleri olanlar asla uyumazın bir yansımasıdır. Niye hayalleri olanlar asla uyumaz, rüyasında bile hayallerini görür. Aşıklar der ki, rüyamda bile seni görüyorum. Hayalleriniz neyle alakalıysa rüyalarınızda da onunla uğraşırsınız. Dolayısıyla hayalleri olanlar asla uyumaz. İnşallah Mestan kardeşimin, 50 rakamına, 70 rakamına ulaştırmak, bu hayallerin en kısa zamanda gerçek olacağının bir ifadesidir. Ben buna inanıyorum, güveniyorum” diye konuştu.
Dünyanın bugün bile çok ileri medeniyetinin başaramadığını 1400’lü, 1500’lü yıllarda başararak, su sesi, müzik sesi ve bitki kokularıyla ruh hastalarını tedavi etmiş bir medeniyetin mensupları olduklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, “Bugün de burada su sesi var, müzik sesi de muhtemelen birazdan olacak bizimki kesilince. Köftenin kokusu da var. Dolayısıyla hem ruh sağlığımızı hem de sağlıklı gıdalarla fiziki sağlığımızı da, sağlıklı beslenmeyi de sağlayacağımız bu güzel mekanın açılışında sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Türkiye’nin yarınları bugünden daha güzel olacak. Ondan hiçbir şüphem yok. Çorlu’nun yarınları da bugünden daha güzel olacak” dedi.
Açılış töreninde konuşan Özcanlar Köfte Genel Müdürü Mestan Özcan ise, “Tekirdağ ve İstanbul’da 6 şubemiz bulunuyor. Bugün 7. şubemizin açılışını Çorlu’da gerçekleştiriyoruz. Umarım bundan sonraki şubelerimizin açılışlarını da yine hep birlikte gerçekleştiririz. İstanbul için yeni şubeler planlıyoruz. Açılışa katılan Sayın Bakanımız başta olmak üzere tüm protokol mensuplarına teşekkür ediyorum. Çorlu Şubemizin açılması sırasında bizlere destek veren Sanayi Sitesi yönetimine, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’a ve Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Özcan, Bakan Müezzinoğlu’na Kanuni Sultan Süleyman’ın kılıcının bir kopyasını hediye etti. Kılıcı eline alan Bakan Müezzinoğlu, “Bu milletin kılıcı tarihi geçmişte de güçlü olmuştur, tarihi gelecekte de çok daha güçlü olacaktır” dedi.
Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler, daha sonra açılış kurdelesini kestiler. Bakan Müezzinoğlu, kurdele kesimi sırasında, “İnşallah obeziteye vesile olmaz” dedi.
Açılışa Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve eşi Faize Müezzinoğlu’nun yanı sıra Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Çorlu İlçe Başkanı Adnan Volkan katıldı.