Manisa Haberleri

CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ KÖPRÜLÜ, TEKİRDAĞ’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Haber 06.04.2013 17:19 Cumartesi
TEKİRDAĞ (İHA) – CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ’ın Malkara ilçesine bağlı Kavakçeşme köyü ve Sağlamtaş beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ’ın Malkara ilçesine bağlı Kavakçeşme köyü kahvesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Köprülü, Tekirdağ’ın büyükşehir belediyesi olma süreciyle beraber 256 köyün mahalle olacağını belirterek, köylerin tüzel kişiliklerini kaybedeceğini söyledi. Köprülü, “Köylerin kendilerine ait olan taşınmazlarının o köyde kalması gerekmektedir. O köyün ihtiyaçları için kullanılmalıdır. Köylerin sahip oldukları taşınmazlar bundan sonra ilçe belediyelerinin veya büyükşehir belediyesine ait olacaktır” dedi.
Akil insanlar konusuna da değinen Köprülü, “Ülkenin bölünmesine, Türk kimliğinin ortadan kaldırılmasına bu millet karşı çıktı. Bu karşı çıkışa da AK Parti de şuan elindeki kozu oynuyor. Bu koz akil adamlar kozudur. Türk milletinde karşılık bulmayan AK Partili ayrıştırıcı, bölünmeye götüren sürece karşı toplumu intihar etmeye götüren bir harekettir. Aynısı Meclis’e getirdikleri komisyon kurulmasına dair öneridir. Biz akil adamlar önerisini bundan 2 yıl önce söyledik. Ama bu insanlar varsa bile bunların ortak irade ile seçilmesi lazımdır. Şimdi belirlenenler laçkadan adamlardır” diye konuştu.
“Türkiye’nin ayrıştırılmasına ve bölünmesine, Abdullah Öcalan’ın muhatap alınmasına karşıyız” diyen Köprülü, “PKK silahlı terör örgütüdür. Abdullah Öcalan da, bebek katili terör örgütünün başıdır. Hiçbir koşulda Türkiye Cumhuriyeti’nin muhatabı da değildir, bu masada oturularak pazarlık yapılacak biride değildir. Ama bir gurur kaynağımız var. Bu akil adamlar grubunda Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’den kimse yoktur. Hiç üzülmeyin, bu bizim için gurur kaynağıdır” diye konuştu.
Köprülü, daha sonra Sağlamtaş beldesindeki pazarcı esnafını ziyaret ederek, hayırlı işler diledi. Köprülü’ye gezilerinde CHP İlçe Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Meclis üyeleri Ali İhsan Uslu, Hikmet Altuğ, CHP İlçe Sekreteri Hülya Ertan, Gençlik Kolları Başkanı Kurtuluş Akyol ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.