Manisa Haberleri

KÜLTÜR ELÇİLERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR

Haber 06.04.2013 17:27 Cumartesi
Malatya’da ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Kültür Elçileri Projesi kapsamındaki eğitimlerini tamamlayan 27 öğrenci sertifikalarını aldılar.
Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Malatya Kültür ve Yaşam Derneği’nin ortaklaşa olarak yürüttüğü Kültür Rehberleri Yetiştirme Eğitim Programı tamamlandı.
Törende konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, "Bu eğitimin uygulanmasındaki amaçlardan biri Malatya’da yaşayıp da Malatya hakkında yeteri kadar bilgi alma şansına yakalayamayan, belki bir çok yerini henüz gezmemiş çocuklarımıza yaşadıkları çevreyi geçmişiyle tanıtmaktı. Malum çocuklarımızın yoğun bir okul ve sınav programı var. İyi bir eğitim alıp kendilerine güzel gelecek hazırlamak istiyorlar. Dolayısıyla yaşadıkları şehri tanıyacak bir eğitim alamayabilirler, gezdikleri yerleri gezemeyebilirlerdi. Tüm bunları göz önüne alarak programı uygulamaya çalıştık” dedi.
daha sonra katılımcılar, eğitimlerini tamamlayan çocuklara Kültür Elçisi Sertifikalarını verdiler.
Törene Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Saim Dursun, Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Kemal Deniz, Malatya Kültür ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Karaaslan ve kalabalık bir topluluk katıldı.