Manisa Haberleri

OTOMOBİL ALEV ALEV YANDI

Haber 06.04.2013 17:32 Cumartesi

Manisa'nın Kula ilçesinde, seyir halindeki bir otomobilde yangın çıktı. Yangın aracı kullanılmaz hale getirirken, sürücü canını zor kurtardı.

\r\n


\r\nOlay, öğle saatlerinde İzmir-Ankara karayolunda, Kula ilçesine 20 kilometre mesafedeki Kemaliye yol kavşağında meydana geldi. Ruhsat sahibi Turan Gümüş olan Can Sargın yönetimindeki 45 EP 668 plakalı araç, seyir halindeyken aniden yanmaya başladı. Otomobil, itfaiye ekipleri olay yerine gelinceye kadar yanarak kullanılamaz hale geldi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

\r\n


\r\nAraç sahibi Turan Gümüş, "Turgutlu'dan Kula'daki bir arkadaşımıza ziyarete geliyorduk. Kula’ya 20 km kala seyir halindeyken birden önce motordan koku gelmeye, ardından yanmaya başladı. Ne olduğunu anlayamadık ve hemen aracı durdurup içinden çıktık. Daha sonra yoldan geçen araçların yangın söndürme tüpleri ile aracı söndürmeye çalıştık, fakat başaramadık. İtfaiyeyi aradık fakat geç geldi ve aracı söndürdük. İlk defa böyle bir olay yaşadım. Gerçekten çok korkunç bir durumdu" dedi
\r\nİtfaiye ekiplerinin araçta soğutma çalışması yapmasının ardından, trafik ekipleri de inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.