Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BU KEZ POLİSLER YÜRÜDÜ

Haber 06.04.2013 17:48 Cumartesi
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatının 168’inci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çark Caddesi’nde Polis-Halk yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, toplum destekli polisin maskotu olan Kankalar çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş ve emniyet mensuplarının ve vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiği Polis-Halk yürüyüşü Adapazarı Çark Caddesi’nde yapıldı. Yürüyüş boyunca vatandaşlarla birlikte yürüyen polisler vatandaşlara çiçek, balon ve şapka dağıttı.
Bu yıl emniyet teşkilatının 168’inci kuruluş yılını kutladıklarını kaydeden Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş Türk Polisin her zaman halkın hizmetinde ve halkla iç içe olduğunu hatırlatarak, “Çok güzel bir yürüyüş gerçekleştirdik. Sürekli halkın içindeyiz halkımızın huzur ve güvenini sağlıyoruz. Sağolsunlar vatandaşlarımız da bize yürüyüş boyunca eşlik etti. Güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum” dedi.
Öte yandan Toplum Destekli Polislerin maskotu olan ve Sakaryalı çocuklar tarafından çok sevilen Kanka yine çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Kanka ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışan çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.
Çark Caddesi’nin başından başlayan yürüyüş AKM önüne kadar sürdü. Burada Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından verilen mini bir konser ve dağıtılan tatlıların ardından program sona erdi.