Manisa Haberleri

BAŞKAN AKIN, BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Haber 06.04.2013 17:45 Cumartesi
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın’da görev yapan basın mensupları için kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
Bartın İnkum Tatil Köyünde bir kafede düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında Başkan Akın, Bartın’da gerçekleştirdikleri ve planladıkları projelerle alakalı bilgiler vererek, Avrupa Birliği (AB) ve Çevre Bakanlığı hibesiyle gerçekleştirilen kanalizasyon arıtma inşaatında gelinen son durumu aktardı.
AKIN, “40 YILLIK SORUNU ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ”
Kanalizasyon projesinin 41 milyon TL olduğunu ifade eden Başkan Akın, “Proje maliyetinin yüzde 85'i AB, yüzde 6'sı bakanlık ve yüzde 9'u belediye tarafından karşılanacak. Dallıca Köyü mevkisinde yapılacak arıtma tesisi için 51 dönüm alanı alarak, tapuları teslim ettik. Her 15 günde bir Ankara'ya gidip projenin gidişatıyla ilgili bilgi aldık. Kasım ayında kazma vurulacak seviyeye gelindi. Bu sayede İnkum’daki fosseptik çukurları ortadan kaldırarak, 40 yıllık sorunu çözmüş olacağız. Bartın ırmağımız kanalizasyon atığından kurtarılacak. Eski günlerdeki gibi tekne gezileri yapılabilecek” dedi.
Akın daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Son olarak Başkan Akın, basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.