Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

İZMİR’DE ‘DOKUZUNCU KONYALI AHMET USTA’

Haber 06.04.2013 17:39 Cumartesi
Gaziemir’de küçük bir dükkanda Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin memleketi olarak da bilinen Konya’nın ünlü etli ekmeğini İzmirlilere sevdiren Konyalı Ahmet Usta Etli Ekmek ve Pide Salonları’nın dokuzuncusu Çankaya’da hizmete açıldı.
Konyalı Ahmet Usta salonunun dokuzuncu şubelerinin açılışına Anadolu Birliği Başkanı Koç Ali Al, Konyalılar Federasyonu Başkanı Mehmet Aydoğan, Gaziemir Kaymakamı Şerafettin Tuğ ve çok sayıda davetli katıldı.
Kemalpaşa’da 42 bin metrekare üzerine kurulu özel çiftlikte beslenen küçük baş hayvanların etleriyle hazırlanan etli ekmekleri kalite ve hijyenden taviz vermeden müşterilerinin hizmetine sunduklarını belirten Konyalı Ahmet Usta Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Bulut, İzmir’deki dokuzuncu şubelerini hizmete açmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Bulut, güleryüz, hızlı servis, kalite ve hijyenin temel prensipleri olduğunu belirterek, başta Londra ve Medine olmak üzere yurtdışında da şube açma hazırlıklarına başladıklarını kaydetti.
Konya’nın özel lezzetlerini İzmirlilerle buluşturmayı sürdüreceklerini dile getiren Bulut, gördükleri yoğun ilginin kendilerini memnun ettiğini, sloganlarının “İsim benzer ama lezzet asla” olduğunu, kalite ve lezzetlerinden asla ödün vermeyeceklerini belirtti.
Bulut, “2007’de Gaziemir’de küçük bir dükkanda başladık. On iki yaşımdan bu yana. İzmir’de çeşitli pide salonları açtım. Konyalı Ahmet Usta adı ilk kez biz getirdik İzmir’e. Burada meşhur oldu. Bodrum, Kuşadası, Menemen’in de içinde olduğu sekiz yerde şubemiz var. Bugün burada dokuzuncu şubeyi açacağız. 42 bin metrekarelik küçük baş hayvan çiftliğimiz var Kemalpaşa’da. Etleri oradan tedarik ediyoruz. Ayrıca isteyen girişimcilere bayilik vereceğiz. Hedefimiz Türkiye’nin en büyük etli ekmek zinciri haline gelmek.
Önümüzdeki aylarda İstanbul’da, franchasing fuarına katılacağız. Güzel geri dönüşümler alıyoruz. Önümüzdeki süreçte başta Medine ve Londra olmak üzere yurtdışında da şubeler açmaya başlayacağız” diye konuştu.