Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BOLVADİN’DE YÖRÜKZADE AHMET EFENDİ ANILDI

Haber 06.04.2013 17:53 Cumartesi
Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde, Afyonkarahisar Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇEVRE) tarafından organize edilen, Bolvadin Belediyesi misafirliğinde gerçekleşen “Bolvadinli Yörükzade Ahmat Fevzi Efendi Hazretlerini” anma etkinliği düzenlendi.
Etkinlik çerçevesinde bu sabah ilk olarak ilçenin İkiler kavşağında bulunan Yörükzade Ahmet Fevzi Efendi hazretlerinin kabri ziyaret edildi, Sultan Carullah Kur'an kursu hafızları tarafından Yasin-i Şerif okunmasının ardından belediye tarafından sabah kahvaltısı verildi. Daha sonra Tarihi Alaca Camii'ne geçen misafirler burada okutulan Kur'an-ı Kerim tilaveti programına katıldı. Daha sonra, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu konferans salonunda Dr Necdet Yılmaz, Yörükzade Ahmet Fevzi Efendi hazretlerini anlatan bir sohbet verdi. Programın açılışında konuşan Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, Bolvadin’in manevi dünyasına ışık tutan, döneminde oldukça zor şartlar altında ilmini icra ederek şuurlu bir nesil yetişmesine önemli katkısı olan Yörükzade Ahmet Fevzi Efendi hazretlerini hayır ve rahmetle yad ettiklerini belirterek şöyle konuştu,
"Yörükzade, ilçe halkımızın her zaman saygıyla ve duayla zikrettiği bir isimdir. Kentimizin manevi dünyasında en önemli kilometre taşlarından birisi olup, ilim yayma ve bilinçli insan yetiştirme gayreti inşallah Allah katında da değerini bulmuştur.”