Manisa Haberleri

DİYANET-SEN ÇORUM ŞUBESİ İL DİVAN TOPLANTISI

Haber 06.04.2013 17:50 Cumartesi
Diyanet Sen Çorum Şubesi genişletilmiş il divan toplantısı gerçekleştirildi.
Sendika binasında düzenlenen toplantıya Memur-Sen İl Başkanı Ahmet Saatçi, Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları katıldı.
Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, artık insanların istediği kılık ve kıyafetle mesleğini ifa etmesini isteyerek, cumhurbaşkanını, başbakanını ve milletvekilini seçme hakkına sahip olanların kendi kılık kıyafetini de seçme hakkına sahip olması gerektiğini söyledi. Yıldız, Serbest kıyafet uygulamasının hayata geçirileceği güne kadar, mücadelelerinin devam edeceğini açıkladı.
Toplumu inşa etmede yönlendirmede sivil toplum kuruluşlarının önemli olduğunu dile getiren Yıldız, “28 Şubat’ta 5’li çeteler sayesinde sözde sivil toplum kuruluşları sayesinde milli ve manevi değerlerimiz ayaklar altına alındı. Kimileri de direk girmediler bu işe ama onlara yanaşmalık yaptı. Birileri hastalıklarla bataklık yapabilirler ama bizim misyonumuz hayat vermektir, can vermektir. Kendi medeniyetimiz, değerlerimiz üzerine bir gelecek inşa etmek istiyorsak yine sivil toplum sayesinde olacaktır. Bu anlayışla ve şuurla hareket ediyoruz” dedi.
Memur-Sen üyelerinin çalışmalarıyla devrim yaptığını dile getiren Yıldız, üye problemlerinin bulunmadığını sözlerine ekledi.
Toplantı sendika çalışmalarının masaya yatırılmasının ardından sona erdi.