Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN ŞEHİTLERE ’VEFA’ ÖRNEĞİ

Haber 06.04.2013 17:50 Cumartesi
Kütahya’da bir lisede öğrenim gören öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen “Değerler Eğitim Projesi” kapsamında dersin “vefa” konusu gereği Hava Şehitliğinde yatan şehitler için Kur’an-ı Kerim okuyarak vefa örneği gösterdi.
Kütahya Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen “Değerler Eğitim Projesi” kapsamında Kütahya Hava Şehitliğini ziyaret ederek dua etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Mehmet Akif ‘in Çanakkale Şehitleri’ne isimli şiiri bir öğrenci tarafından seslendirildi. Bakanlığın yürüttüğü projeyi okullarında başarılı bir şekilde yürüttüklerini bildiren Okul Müdür Yardımcısı Ahmet İren, “Projenin bu ay işlenecek konusu vefa olarak belirlenmişti. Bizler de vefayı en çok şehitlerimizin hak ettiğini düşünerek Hava Şehitliğimizi öğrencilerimizle ziyaret ettik” dedi. Müdür Yardımcısı İren, “vefa” konusu ile şehitleri anarak onlara dua etmek istediklerini kaydederek ziyaretlerini geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.
Okul Müdürü Halil Özcan da okul olarak öncelikli hedeflerinin ailesine ve milletine yararlı iyi insanlar yetiştirmek olduğunu, bunu başarabilmek için ellerinden gelen tüm gayreti gece gündüz demeden gösterdiklerini belirtti.
Duygusal bir havada gerçekleşen program sonunda öğrenciler yanlarında getirdikleri Kur’an- Kerimlerle beraber mezar başlarında Yasin- i Şerif ve dualar okuyarak şehitleri andılar.