Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BİLSAM HEKİMHAN İLÇE ÇALIŞTAYI YAPILDI

Haber 06.04.2013 17:50 Cumartesi
BİLSAM tarafından ilçelerin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların yedincisi, Hekimhan ilçesinde gerçekleştirildi.
Hekimhan’daki Taşhan’da gerçekleştirilen çalıştay toplantısında İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdi. Programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür etti. BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahseden Gezer, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlara yardımcı olmak istediklerini belirtti.
Prof. Dr. Gezer, Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.
Çalıştay’da sırasıyla Durum Tespiti ve Analizi, Hekimhan ile ilgili temel veriler, Hekimhan’ın Stratejik Özellikleri, Sorunlar, Hekimhan için proje önerileri ve ilçe vizyonu üzerinde çalışıldı. BİLSAM üyelerinden Ersin Başaran, İsa Akgül, Mikail Özkaya ve Murat Aşan tarafından oluşturulan çalıştay yaklaşık 4 saat sürdü.
Toplantıya Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, Hekimhan Belediye Başkanı M. Sait Özoğlu, Kocaözü Belediye Başkanı Gani Karaca, Güzelyurt Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Hekimhan İlçesinin kamu, özel sektör ve sivil toplum kurumlarının temsilci ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı.