Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

OLGUN PEKER OLAY ANINI ANLATTI

Haber 06.04.2013 17:58 Cumartesi
Şişli’de bir gece kulübünde ayağından vurulan Olgun Peker, tedavi gördüğü hastanede polislere olay anını anlattı.
Şike soruşturması kapsamında bir süre tutuklu kalan ve ardından serbest bırakılan Giresunspor eski Başkanı Olgun Peker, tedavi gördüğü hastanede Cinayet Büro Amirliği polisleri ile görüştü. Henüz resmi ifadesi alınmayan Olgun Peker’in polislere kendisini Onur Özbizerdik’in vurduğunu söylediği öğrenildi.
Olay gecesinin detaylarını da polislere anlatan Olgun Peker, "Bir king boks turnuvası nedeniyle misafirlerim vardı. Bu nedenle 18 kişilik rezervasyon yaptırmıştık. Biz mekana geldiğimizde Onur Özbizerdik orada değildi, daha sonra geldi. Tek başına bir masaya oturdu. Garsonla ona haber gönderdim ve tek başına oturmamasını, bize katılmasını istedim. Masasından kalktı, bizim masanın yanına geldi. Onu masadakilerle tanıştırdım. Oturmadan koluma girdi. Koridora doğru yürürken hiçbir şey söylemeden silahını çekerek bana bir el ateş etti. Daha sonra yine bir şey söylemeden yürüyerek uzaklaştı" dedi.
Olgun Peker, Onur Özbizerdik’ten şikayetçi olurken, ikilinin restoranın güvenlik kamerasında beraber yürüdüğü belirlenen görüntüler olduğu belirtildi. Öte yandan polis Onur Özbizerdik'i yakalamak için operasyonlarını sürdürürken, şu ana kadar bulunması için birçok adrese baskın yapıldığı ancak evlerin boş çıktığı öğrenildi. Onur Özbizerdik'in İstanbul dışına çıkma ihtimalinin de değerlendirildiği öğrenildi.
Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu, Dündar Kılıç'ın ise torunu olan Özbizerdik'in polis kayıtlarına göre 2009 yılında ve 2011 yılında iki kez polise geliş kaydının bulunduğu belirtildi. Kayıtlara göre herhangi bir araması bulunmayan Onur Özbizerdik'i yakalamak için operasyonlar devam ediyor.