Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MKE ANKARAGÜCÜ- GÖZTEPE MAÇININ ARDINDAN

Haber 06.04.2013 17:55 Cumartesi
PTT 1. Lig'in 29. haftasında MKE Ankaragücü kendi evinde Göztepe'yi 3-1 mağlup etti.
Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, "Kazandığımız için çok mutluyum. Yürekli, aslan gibi, dört dörtlük bir futbolcu topluluğuyla çalışıyorum" dedi.
Ankaragücü'nün cezası nedeni ile sadece 12 yaşından küçük çocuklara ve kadın taraftarlara açık olan maçta tribünlerde yaklaşık, 50-60 kişilik bir seyirci topluğu vardı. Göztepeli taraftarlar maça ilgi göstermezken, kendilerine ayrılan bölüm tamamen boş kaldı. Protokol tribününde de Göztepe Başkanvekili Sabri Sadıklar ve bazı yöneticiler maçı takip etti.
MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, PTT 1. Lig'de 3-1 kazanılan Göztepe mücadelesinin ardından, "Kazandığımız için çok mutluyum. Yürekli, aslan gibi, dört dörtlük bir futbolcu topluluğuyla çalışıyorum. Ankaragücü için maçtan önce konuşulan laflara karşı oyuncularımı, ortaya konulan hırs, istek ve arzudan dolayı kutluyorum. Dışarıdaki herkese de bu galibiyetle cevap verdik" açıklamasında bulundu.
Ankaragücü'ne geçen sezon yine Göztepe maçı öncesi geldiğini hatırlatan Kaplan, şunları kaydetti:
"Geldiğim günden beri 19 puan aldık. Ben geldiğimde Ankaragücü'nün 12 maçta 4 puanı vardı. Giden arkadaşlarımla ilgili herhangi bir yorum yapmak istemiyorum, onların hepsi de aslan gibi hocalardı. Ama 3-4 gün önce kalkıp 'teknik kadro yetersiz, futbolcular şöyle, böyle' diyen insanlar bugün Ankaragücü'nü bir kez daha gördüler. Ben burada olduğum sürece futbolcularıma toz kondurmam, laf söylettirmem ve yeri geldiğinde kendi kişiliğimle çıkar, kavga ederim. 16 futbolcu, 3 kalecimiz var ne olursunuz 103 yıllık bir çınarla ilgili ileri geri konuşmasınlar. Ankaragücü'nün kurtarmak istiyorlarsa kenetlensinler."
Mücadelede MKE Ankaragücü'nün 3. golünü atan Teoman Safa ise, "Dışarıda herkes bizim arkamızdan konuşuyormuş ama bu takım daha düşmedi. Düşmediğini de sahada gösterdik. Biz artık düşmek için değil arma için, onur için oynuyoruz" dedi.
Ankaragüçlü futbolcu Gürkan ise, her maça galibiyet için çıktıklarını vurgulayarak, " Bu maça da öyle çıktık. Diğer maçlara nazaran Göztepe'ye karşı daha şanslıydık. Sahada Ankaragücü'nün gücünü gösterdik sahada. Sahada herkese beklenen cevabı verdik" ifadelerini kullandı.
GÖZTEPE CEPHESİ
Göztepe Teknik Direktörü Mustafa Kemal Kılıç ise, açıklamasında, "Gencecik çocuklar maçı önemsemeyen insanlara çok büyük bir ders verdiler" dedi.
"Ankaragücü, şamar gibi bir ders verdi" diyen deneyimli teknik adam, "Takımımız son 3 haftada çok önemli başarılar elde etmesine rağmen utanılacak bir oyun, utanılacak bir futbol oynadı. Dolayısıyla böyle bir skoru da son derece normal karşılıyorum. Ankaragücü'nü tebrik ediyorum. Maçtan önce bu uyarıları yapmış olmamıza rağmen, çok koşan, mücadele gücü yüksek takımların her zaman cezayı kestiğini anlatmış olmamıza rağmen takımımız, inanılmayacak kadar kötü ve inanılmayacak kadar duyarsız oynadı. Konuşacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Göztepeli futbolcu Fatih ise, "İstemediğimiz bir skor. Sezon başından beri oynadığımız en kötü futbol. Bu skoru beklemiyorduk. MKE Ankaragücü'nü tebrik ediyorum. Bizden çok iyi oynadılar, maça bizden daha iyi hazırlanmışlar ve daha iyi motive olmuşlar" dedi.
"Tanınmayacak şekilde oynadık" diye konuşan Yiğen, son 3 haftada kazanılan Karşıyaka, Manisa ve Şanlıurfaspor maçının ardından galibiyet serisini sürdürmek istediklerini dile getirerek, "Önümüzdeki 5 haftayı en iyi şekilde geçirip, umarım ligi en iyi şekilde bitiririz" şeklinde konuştu.
Göztepeli defans oyuncusu Hakan ise, kötü bir oyun oynadıklarını ifade ederek, "Bu bize tokat gibi geldi. Bu maçtan çıkaracağımız çok ders var" diye konuştu.