Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

TURİZMDE ’HELAL’ DÖNEMİ

Haber 06.04.2013 18:12 Cumartesi
Antalya'nın Alanya ilçesinde "Helal Sertifikası" için başvuran oteller arasından yer alan Adenya Hotel Resort'a törenle sertifikası verildi.
"Helal Sertifikası" almak için Dünya Helal Birliğine başvuran oteller arasında yer alan Adenya Hotel Resort, bir yıl süren denetimin ardından törenle sertifikasını aldı. Sertifika, Dünya Helal Birliği Genel Başkanı Ahmet Gelir tarafından Adenya Hotel Resort Genel Koordinatörü İlknur Tataroğlu Sarıdağ’a verildi.
Genel Başkan Ahmet Gelir, Dünya Helal Birliğinin 1 yıllık denetiminin ardından layık görülen tesislere sertifika verdiğini belirterek,bir otel olarak Türkiye'de ilk "Helal Sertifikası"nın Adenya Hotel Resort'a verildiğini söyledi. Gelir, sertifika için başvuran otelin alkolsüz ve domuz eti kullanılmayan yiyecekler üzerine hizmet vermelerinin öncelikli şart olduğunu belirtti.
Dünya Helal Birliği Genel Başkanı Ahmet Gelir, 2023 hedefi olan 50 milyon turistin normal şartlarda mümkün olmadığı ancak yeni alanlar keşfedilerek mümkün olabileceğini söyledi. Turistlerin kültür, sağlık, kongre, spor, yayla ve kıyı turizmi için geldiğini belirten Gelir, "Kıyı turizmi sadece kumdan ibaretti. İslam dünyasının farkındalığını, inanç turizmini eklemek zorundayız. Bunu başarabilirsek 120 milyon turisti ağırlayabilecek seviyeye geliriz. Adenya Otel'e kendi isteğiyle, 'Bizim kuruluş gayemiz bu yönde' diyerek attıkları adımın ardından belgelerini takdim ediyoruz. Sürekli denetime tabi tutulacak" dedi.
Adenya Hotel Resort Genel Koordinatörü İlknur Tataroğlu Sarıdağ ise kaliteden ve helal turizmden ödün vermeden çıtalarını yükseğe çıkararak hizmetlerine devam etmek istediklerini kaydetti.