Manisa Haberleri

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN ÇELİK:

Haber 06.04.2013 18:09 Cumartesi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Kürt olmak, Türk olmak, Çerkez olmak, Laz olmak, İngiliz olmak, Fransız olmak bizim elimizde mi? Bundan dolayı gerinmenin ve övünmenin bir anlamı yoktur. Irkçılık yeryüzünün en ilkel hastalığıdır” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Kuşadası’nda “AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı”na katılarak partililerle bir araya geldi. Kuşadası Ticaret Odası Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Çelik , "Demokrasilerde renklerin birbirine dönüşme mecburiyeti yok. Mavi sarıya, sarı kırmızıya, kırmızı yeşile dönüşmek zorunda değil. Zaten gök kuşağının güzelliği o renklerin armonik olarak bir arada bulunmasından kaynaklanıyor" dedi.
Çelik, çözüm sürecine yönelik çalışmalarla ilgili olarak da, “Türkiye’de 40 binin üzerinde insan hayatını kaybetti. Bunun önemli bir kısmı PKK’dır. 10 binin üzerinde asker, subay, astsubay, uzman çavuş, erlerimiz, polisimiz, korucularımız ve vatandaşlarımız şehit olup hayatlarını kaybetti. Şehit aileleri bize şehitlerimizin emanetleridir. Anaların yüreğine köz düştü, kor düştü. Ateş düştüğü yeri yakar. Şehit aileleri bize geliyorlar. 'Biz yandık başkası yanmasın, biz evlat acısı çektik başkası çekmesin' diyorlar. Kürt olmak, Türk olmak, Çerkez olmak, Laz olmak, İngiliz olmak, Fransız olmak bizim elimizde mi? Bundan dolayı gerinmenin ve övünmenin bir anlamı yoktur. Irkçılık yeryüzünün en ilkel hastalığıdır. Irkçılık bir hastalıktır. Bir ruh hastalığıdır. Soy özürlülük ne demek arkadaşlar? Böyle bir kavram düşünebiliyor musunuz? Bunu söyleyen adam ırkçı. Sıkıntımız bizim bu. Biz ırkçı gözlükleri bir tarafa atacağız. Çözüm süreci ile ilgili olarak belli yerlerden propaganda yapılıyor. Buna lütfen halkımız inanmasın. Akil İnsanlar heyeti seçtik. Bu sefer dediler ki böylemi seçilir. MHP paralelinde faaliyet gösteren Kamu-Sen diye bir memur sendikası var. Biz Memur-Sen, Kamu-Sen, KESK’e gelin katılın dedik. Kamu-Sen dedi ki biz katılmıyoruz. Canınız isterse zorla getiremeyiz ya, bütün kurum ve kuruluşların yer aldığı bir heyet seçtik. Daha bu insanların içinde dışında bir heyet oluşturulabilir mi?” diye konuştu.