Manisa Haberleri

MİLLİ TÜRK TALEBE BİRLİĞİ’NİN 41. ŞUBESİ KÜTAHYA’DA HİZMETE AÇILDI

Haber 06.04.2013 18:22 Cumartesi
Kütahya'da, Milli Türk Talebe Birliği'nin 41. Şubesi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da katıldığı törenle hizmete açıldı.
Kent merkezi Sevgi yolu üzerinde faaliyetlerine başlayan derneğin resmi açılışı, adeta şölen niteliliğinde gerçekleştirildi. Törende konuşan Milli Türk Talebe Birliği Kütahya Şube Başkanı Cabir Keskin, amaçlarının gençlerin kişisel gelişimlerini daha da geliştirmek olduğunu kaydetti.
Orman ve Su İyleri Bakanı Veysel Eroğlu da konuşmasında, "Bayrağı sevmeyen milletler kısa sürede tarihten silinecektir. Bizim büyük hedef ve ideallerimiz var. İnşallah Türkiye çok daha büyüyecek. Türk milleti 21. asra mührünü vuracaktır. Ben buna yürekten inanıyorum. Milli Türk Talebe Birliği deyince ben de gençliğimi hatırlıyorum. İstanbul'da okurken Milli Türk Talebi Birliği'nde konferanslar olurdu. Onlardan çok istifade ederdik" diye konuştu.
Birliğin 41. şubesi açılış kurdelesi, Bakan Veysel Eroğlu, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve birliğin yöneticileri tarafından 'Hayırlı olsun' temennisiyle kesildi.
Birlik binasında gençlerle sohbet eden Bakan Eroğlu, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kentten ayrıldı.