Manisa Haberleri

BAŞKAN ALICIK, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Haber 06.04.2013 18:19 Cumartesi
TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arasında Araştırma Projeleri Yarışmalarında Ege Bölge 2'incisi olan Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine bir ödül de Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’tan geldi. Başkan Alıcık, Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesine giderek Proje çalışmalarında emeği geçen danışman öğretmen Özlem Karabacak, Proje öğrencileri Bilge Özsavran ve Beste Çeliksoy’a teşekkür etti. Başarılarının devamını dileyen Alıcık, Proje öğrencilerini çeyrek altınla ödüllendirdi. Ayrıca Başkan Haluk Alıcık, Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Ali Çomruk’un makam odasında TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arasında Araştırma Projeleri Yarışmalarında Ege Bölge 2'inciliği almayı başaran Proje hakkında okul yetkililerinden bilgi aldı.
Bölgede sosyoloji alanında 82 projenin başvurduğu bunlardan 15’inin sergiye çağırıldığını ifade eden okul yetkilileri, ‘Okullarda Akran Zorbalığı’ adlı projenin 25-29 Mart tarihlerinde İzmir’de sergilendiğini ve 29 Mart tarihinde yapılan ödül töreninde Ege Bölge 2'incisi olduğunu belirtti. Okul olarak TÜBİTAK Projelerine her yıl katıldıklarını ve önemli başarılar elde ettikleri belirten Okul Müdürü Ali Çomruk; “Öncelikle Proje öğrencileri Bilge Özsavran ve Beste Çeliksoy’a okulum adına çok teşekkür ediyorum ve tabiî ki bu projede emeği geçen danışman öğretmenimiz Özlem Karabacak’a da. TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında okulumuz pilot okul olarak seçilmiş olup 2-3 Mayıs 2013 tarihlerinde okulumuz projelerinden oluşan bir bilim fuarı düzenleyeceğiz. Bu çalışmaların yanında TÜBİTAK Matematik Olimpiyat ve Kimya Olimpiyat takımlarımız yarışmalara katılmakta ve dereceler almaktadır. Özel Ege Lisesi’nin Ege Bölgesi genelindeki özel ve resmi liseler arasında düzenlediği Matematik yarışmalarının birinci aşamasında öğrencimiz Aslıtürk Çallı Ege Bölge 1.’si, Kamil Doğan Ege Bölge 4.’sü olarak finale kaldılar. Devam etmekte olan AB Comenius projemiz Mind The Gap (Farklılıkları önemseyin) Ulusal Ajans tarafından en iyi örnek projeler arasına seçilmiştir ve Mayıs ayında İstanbul’da tanıtımı yapılacaktır. Öğrencilerimizi gayretli çalışmalarıyla Nazilli’mizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ise okul öğretmenlerinin ve öğrencilerinin gayretli ve özverili çalışmalarından duyduğu hayranlığı ifade ederek, Proje çalışmalarında emeği geçen danışman öğretmen Özlem Karabacak, Proje öğrencileri Bilge Özsavran ve Beste Çeliksoy’a teşekkür etti. Okulun diğer proje çalışmalarının de takdire değer olduğunu bu projelerinde de çok güzel başarılar yakalayacaklarından emin olduğunu söyleyen Alıcık, “Nazilli’mizi en iyi şekilde temsil etmenizden dolayı çok büyük gurur yaşadım. Yarınlarımızın teminatı olan siz değerli gençlere de bu başarılar yakışıyor. Hepinizi tekrar en içten duygularımla kutluyorum. Bu başarıyı yaşatmanızdan dolayı hepinize müteşekkirim” şeklinde konuştu.