Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

NAZİLLİ DEVLET HASTANESİNDE KANSER SAVAŞ STANDI

Haber 06.04.2013 18:45 Cumartesi
Nazilli Devlet Hastanesinde Kanser Savaş Haftası etkinlikleri kapsamında kanser ile ilgili stant açılarak vatandaşlar bilgilendirildi.
Kanserin, günümüzün en önemli sağlık sorunlarından birisi olduğunu ve günümüzde her gün çok sayıda kanserli hastaya tanı konabildiğini ifade eden Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Nail Ündağ: “Çağımızın en tehlikeli hastalığı olan Kanser en kısa tanımı ile hücrelerin kontrolsüz şekilde çoğalmaları demektir. Anormal şekilde çoğalan bu hücreler bulundukları yerlerdeki doku ve organları işgal edecek ve işgal ettiği bu bölgelerin görevlerini engelleyecektir. Bu oluşum, kanserin türlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak bu konuda Tıp dünyasında çok önemli ilerlemeler kaydedilmektedir. Günümüzde kanser en sık ölüm nedenleri arasında birçok gelişmiş ülkede kalp-damar hastalıklarından sonra ikinci sırayı almaktadır. Bu hastalıkla ile ilgili olarak erken tanı ve tedavi kanserli hastalarda önemli oranda iyileşme mümkün olabilmektedir. Halbuki bilgi eksikliği, korku, ihmal gibi nedenlerle insanlar zamanında hekime baş vurmamakta; böylece tanı gecikmekte, tedavide güçleşmektedir” dedi.
Devlet Hastanesi’nde açılan standın yanı sıra hastanenin eğitim biriminde görevli sağlık personelleri tarafından da hastane personeline ve vatandaşlara eğitici bilgiler verildi.