Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

DOĞU VE GÜNEY DOĞU İLLERİ KROS YARIŞLARI YAPILDI

Haber 06.04.2013 18:52 Cumartesi
Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Erzurum GHSİM’nin Doğu ve Güneydoğu İlleri Atletizm Yarışları yapıldı.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı, Türkiye Atletizm Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan Doğu ve Güneydoğu illerarası Atletizm Seçme Müsabakaları yapıldı. GHSİM Hizmet Binasının yanındaki parkurda yapılan yarışlar nefesleri kesti. Sporcular sıcak havada dereceye girmenin mücadelesini verdi. 27 ilden 23 ilin bayanlarda ve erkeklerde yarıştığı atletizm yarışlarında yıldızlar ve gençler kategorisinde yarışlar yapıldı. Yapılan yarışlarda Ağrı Genç Bayanlarda ilk üç sırayı kimseye kaptırmazken, genç erkeklerde ve yıldız erkeklerde birincilik ipini Erzurumlu sporcular gördü.
HAKAN ÇEÇEN VE AYETULLAH BELİR ŞAMPİYON
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Şinasi Polat ile Spor Şube Müdürü Bülent Tilkidöğen ve Atletizm Hakem Kurulu Başkanı Tuncer Kurt ile çok sayıda davetlinin izlediği müsabakalarda Çaykur Bölge Müdürlüğü personeli de yarışlara katılan kafilelere ve davetlilere çay ikram etti. Sıcak bir havada yapılan yarışlarda 2 bin metre yıldız bayanlarda birinciliği Nazan Satılmış kazanırken, ikinciliği Gülnaz Uskun, üçüncülüğü de Gülsüm Tunç kazandı. Yıldız Bayanlarda takım halinde Ağrı şampiyon olurken, Muş ikinci, Diyarbakır üçüncü oldu.
Yıldız erkeklerde Ayetullah Belir birinci olurken, Ömer Oti ikinci, Ömer Tuncer üçüncü oldu. Takım halinde yıldız erkeklerde şampiyonluğu Erzurum elde ederken, Ağrı ikinci, Gaziantep üçüncü oldu. 3 bin Metre genç bayanlarda Fatma Demir birinci, Gülşen Karataş ikinci, Nuran Satılmış üçüncü oldu. Takım halinde birinciliği Ağrı kazanırken, Erzurum ikinci, Gümüşhane ise üçüncü oldu. Genç erkeklerde Hakan Çeçen finiş çizgisini gören ilk sporcu olurken, Saffet Alkatmış ikinci, Enis Korkmaz üçüncü sırada yer aldı. Yarışların ardından ilk üçe giren sporculara madalya, takımlara da kupaları verildi.