Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANDI

Haber 06.04.2013 18:52 Cumartesi
5 Nisan Avukatlar Günü, Nazilli Baro Temsilciliğinin düzenlediği törenle kutlandı. Nazilli’de düzenlenen ve yaklaşık bir saat süren tören, düzenlenen kokteylin ardından Nazilli Baro Temsilciliği'nde yapılan sohbet ile sona erdi.
Nazilli Adliyesi önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Düzenlenen törende sözlerine avukatlar gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Nazilli Baro Temsilcisi Av. Ayhan Nuri Ünal; “Savunma her geçen gün artan sorunlarla karşı karşıyadır. Yasalarda yer almasına rağmen, hala uygulamaya yansıtılamamasında yatmaktadır. Bağımsız savunmanın temsilcisi olan tüm meslektaşlarımın Avukatlar gününü kutluyor, aramızdan ayrılarak ebediyete uğurladığımız meslektaşlarımızı da saygıyla anıyorum. Bu gün savunma ve onun temsilcileri olan Avukatlar, ‘sav, savunma ve hüküm’ üçlüsünden oluşan yargılama diyalektiğinde bu gün beklenen ve hak ettiği yerdi değildir. Bu gün Avukatlar olarak savunmayı savunmak durumunda bırakılmaktayız. Bu gün ülkemizde Barolara kayıtlı yaklaşık 80 bin Avukat görev yapmasına rağmen genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri ve özel bütçeli idarelerin ulusal yargı mercilerindeki davaları için yabancı Avukat ve Avukatlık ortaklarından hizmet satın alınması yolunu açan yönetmeliği endişeyle karşılıyoruz” dedi.
Düzenlenen törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya ise; “Hakkın temini, hakkın tesliminde görev yapan, hakkı tutup kaldıran tüm kıymetli Avukat meslektaşlarımın Avukatlar gününü Nazilli Adliyesinde görev yapan Hakim ve Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarım ve Nazilli personelim adına kutluyorum. Daha nice yıllara diyor, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
PROTOKOL YALNIZ BIRAKMADI
Konuşmaların ardından adliye önünde toplu bir şekilde hatıra fotoğrafı çekilen avukatlar, adliye arka bahçesinde düzenlenen kokteyle de katıldılar. 5 Nisan Avukatlar Günü kutlamalarına Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Bora, 2. Ağır Ceza Reisi Numan Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü İlyas Karpınar ile hakim, savcı ve avukatlar katıldı.