Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

YILDIRIM’DA FETİH PARKI HİZMETE AÇILDI

Haber 06.04.2013 19:28 Cumartesi
Yıldırım Belediyesi tarafından yapılan Fetih Parkı törenle açıldı.
Balabanbey Kalesi’nde Bursa’nın fethinin 687. yıldönümünü kutlayan Yıldırım Belediyesi, ardından 75. Yıl Mahallesi’nde “Fetih Parkı” nı hizmete açtı. Açılış törenine Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, meclis üyeleri ve çok sayıda Yıldırımlı katıldı. Erguvan Halk Dansları ekibinin gösterileri ile başlayan “Fetih Parkı” açılış töreninde konuşma yapan 75. Yıl Mahalle Muhtarı Figen Ermantaş, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve ekibine mahallesine yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, açılışı yapılan parkın mahalle sakinlerine hayırlı olmasını temenni etti.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de, Yıldırım’da hizmet almayan bölge kalmadığına dikkat çekerek, ilçenin hızla geliştiğini, fiziki ve sosyal projelerle donatıldığını söyledi. Başkan Keskin, "Gerek sosyal gerekse fiziki projelerle Yıldırım, sadece Bursa’da değil Türkiye’de örnek gösterilen bir ilçe haline geldi. Hemen her gün yeni bir projemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Yıldırımlılar hizmetlerin en güzeline layık. Bu sene Bursa’nın fethedilmesinin 687. yıldönümü. Bu parkımızın adını “Fetih Parkı” koyduk, hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek park hizmete açıldı. 75. Yıl Mahallesi’ne yapılan “Fetih Parkı” ile Yıldırım’daki yeşil alan daha da artırıldı. Vatandaşların hem yürüyüş, hem spor yapabilecekleri, çocuklarını da oynatabilecekleri bir park olan Fetih Parkı'nda basketbol sahası da bulunuyor. Toplam 1856,46 metrekare alan üzerine kurulan park içinde 1095 metrekare net yeşil alan bulunuyor.