Manisa Haberleri

BAKAN MÜEZZİNOĞLU, TEKİRDAĞ’DA ÜNİVERSİTE HASTANESİNİN TEMELİNİ ATTI

Haber 06.04.2013 19:32 Cumartesi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Namık Kemal Üniversitesi’ndeki 200 yataklı Araştırma ve Geliştirme Hastanesi’nin temel atma törenine katıldı.
Bakan Müezzinoğlu, törende yaptığı konuşmada, “Benim ve hükümetim için tüm hastaneler ve sağlık kuruluşları çok önemlidir ama üniversite hastanelerinin önemi çok daha fazladır. Türkiye’deki üniversite hastanelerimizin hepsi sağlık alanında oldukça başarılı işler çıkarmaktadır. Bu nedenle üniversite hastanelerinin gelişmesi büyümesi bizim için oldukça mutluluk vericidir” dedi.
Konuşmaların ardından Bakan Müezzinoğlu, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Milletvekilleri Özlem Yemişçi, Ziyaeddin Akbulut ve Belediye Başkanı Adem Dalgıç platforma çıktılar. Bakan Müezzinoğlu, butona hanımların basması gerektiğini söyleyince, Bakan Müezzinoğlu’nun eşi Faize Müezzinoğlu ile Vali Yerlikaya’nın eşi Nur Yerlikaya butona birlikte bastı.
Törenin ardından Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek’i makamında ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, Malkara’ya doğru karayoluyla hareket etti.