Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SEBAHAT TUNCEL:

Haber 06.04.2013 20:34 Cumartesi
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, “Barış masasında bir eksik var. Erdoğan’ın yanında Sayın Kılıçdaroğlu’nun da oturması lazım” dedi.
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ile Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü beraberindeki sanatçı Ferhat Tunç ile Tunceli’ye gelerek, Belediye Konferans Salonu’nda partililerle buluştular. Kürkçü, herkesin süreci desteklemesini istedi. Kürkçü, sürece destek vermeyen CHP’yi eleştirirken, “Halkın barışını kurmak için yeterli cesaret ve iradeyi göstermezseniz, bir avuç ulusalcının tarihin çöp ünitesinde kalmış fikirlerle Türkiye’de bugün devlet hizmet fikrinin peşine takılacak olursanız, buna oynayacaksanız o zaman hizmet etmediğiniz halk sizden bunun hesabını şöyle ya da böyle bunun hesabını soracaktır. O nedenle CHP’ye oy veren halkımızın kitleleri kendi vekillerine vekaletlerini yeniden hatırlatmaya çağırıyorum” dedi.
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de, “Öcalan’ın izlediği televizyondan Alevilerin unutulduğu söylentilerini izleyip yanlış anlaşıldığını öğrenmiş ve bu konuda İmralı’ya giden son heyete üzüntülerini şöyle ifade etmiş, ‘Alevilerin beni yanlış anladıklarını zannetmiyorum. Çünkü Kürt özgürlük hareketinin Alevi’lere nasıl yaklaştığını bu halk bilir. Ancak bir kişi bile beni yanlış anlamışsa ben buna çok üzülürüm. Alevilere özel selamlarımı iletiyorum. Onların şunu bilmesini istiyorum. Biz Dersim’in, Maraş’ın, Çorum’un ve Sivas’ın hesabını sormaya devam edeceğiz’” dedi.
Tuncel, “Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Masanın bir başına Erdoğan, diğer başına da Öcalan oturmuş.’ Peki kim oturacak? Ama masada bir eksik var. Erdoğan’ın yanında Sayın Kılıçdaroğlu’nun da oturması lazım. Eğer Türk tarafını temsil ediyorsa. Kürt tarafını temsil edecekse yeri bellidir, orada oturmuyorsa bari Erdoğan’ın yanında otursun, Türkiye halkları adına barışa destek versin. Bu meseleyi AK Parti’ye bırakmasın diyoruz” dedi.