Manisa Haberleri

AK PARTİ’Lİ HÜSEYİN ÇELİK, KUŞADASI’NDA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Haber 06.04.2013 21:33 Cumartesi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Abdullah Gül kendisi içki içmez. Fakat ben cumhurbaşkanıyım benim cumhurbaşkanı olduğum ülkede hiç kimse içki içemez dediğinde laikliğe aykırı olur. Fakat siz Abdullah Gül’ün içki içmediğini yadırgarsanız sizin yaptığınız laikliğe aykırı olur. Laiklik dediğin herkesin kendi dininde hür ve eşit olması” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kuşadası’nda turizmciler ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Kuşadası Korumar Otel’de gerçekleştirilen ve Kuşadası’nın önde turizmci ve iş adamlarının katıldığı yemekli toplantıda konuşan Çelik, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Çelik, “Abdullah Gül kendisi içki içmez. Fakat ben cumhurbaşkanıyım benim cumhurbaşkanı olduğum ülkede hiç kimse içki içemez dediğinde laikliğe aykırı olur. Fakat siz Abdullah Gül’ün içki içmediğini yadırgarsanız sizin yaptığınız laikliğe aykırı olur. Laiklik dediğin herkesin kendi dininde hür ve eşit olması. Devletinde dinler karşısında eşit mesafede olmasıdır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başbakan hanımının başı kapalıdır. Benim hanımımın başı kapalı olacak o zaman herkesin başı kapalı olur derse bu laikliğe aykırıdır. Bu demokrasiye de aykırıdır. Bir memlekette demokrasi varsa oradaki farklılıklara tahammül etmek zorundasınız. Farklılıkları bir zenginlik olarak kabul etmek zorundasınız. Herkesi tek giyim tek desen tornadan çıkmış sopalar gibi olmasını istemek insanın tabiatına Demokrasinin tabiatına aykırıdır. Bir memlekette demokrasi varsa laiklik olmak zorundadır. Olmazsa olmazıdır ayrılmaz parçasıdır” dedi.
Dini bilmeyenlerin bilgi kirliliği oluşturduğunu kaydeden Çelik, “Dini bilmeyenler, fıkhı bilmeyenler elifi görse mertek sanan insanlar bu tür kirli bilgiler yayıyorlar. Bu gün biz halkımızın sokaktaki her iki vatandaşın oyunu alıyorsa yüzde 50 oranında oy alıyorsa biz bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Kuşadası’nda hastanemiz var ama hastanemiz depreme dayanıksız. Hemen bir hastane yapımına başladık, doğalgaz Söke’ye kadar geldi. Yakında Kuşadası’na gelecek. Kuşadası Adliye sarayını size El Hamra gibi adliye sarayı yaptık. Önce derlerdi ya bağımsız yargı ne bağımsız yargısı biz iktidara gelene kadar bakımsız yargı vardı. Merdiven altlarında hizmet veriliyordu. Burada adam akıllı bir belediyecilik anlayışı olacak meskun mahalden çıkmış şehir merkezlerindeki okulları farklı amaçlarla turizm amaçlarla kullanırız. Okulları şehir dışına çıkarıp kampus haline getirtiriz. Mesela tarihi Mahmut Esat İlköğretim Okulu ve kaymakamlık binasını müze haline getirilmesi lazım. Kuşadası’nı gerçekten bir turizm beldesi cennet köşesi yaparız. Bunu yapar mıyız yaparız “ diye konuştu.