Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BEKO BASKETBOL LİGİ

Haber 06.04.2013 21:35 Cumartesi
64 mağlup ettiği maçın ardından, her iki takım antrenörleri ve oyuncuları değerlendirmelerde bulundu.
Erdemirspor Başantrenörü Özhan Çıvgın son iki haftadır aldıkları farklı mağlubiyetlerin ardından Türk Telekom maçına iyi hazırlandıklarını belirterek, “2 hafta öncesinde Anadolu Efes’e sahamızda farklı kaybettik, geçen hafta da Olin deplasmanında beklediğimiz bir şekilde farklı mağlup olduk. Tabi oradan ayağa kalmak bizim için kolay değildi. Ama bütün hafta çok iyi çalıştık, anca oradan ayağa kalkacak takımın bu kadar karakterli olması lazım, o karakteri bugün sahada bütün 40 dakika içinde gösterdiğimizi düşünüyorum. Şimdi önümüzde tek hedefimiz var. Hedefe hep birlikte gitmeye devam ediyoruz” dedi.
Erdemirsporlu Engin Emre Bayav ise, seyircilerin desteğine dikkat çekerek, “İlk 30 dakika geride olmamıza rağmen seyircimiz bizi yalnız bırakmadılar. Bu 30 dakika içinde düşmememizin tek sebebi çok iyi çalışmamızdı. Geçen hafta çok kötü bir maç kaybetmiştik. Bu nedenle iyi çalışıp maçın son periyodunu daha kuvvetli bitirerek maçı kazandık. Türk Telekom’a teşekkür etmek istiyorum iyi mücadele ettiler. Önümüzde Play-off için 5 maç kaldı. Play-off’a girersek bizim için çok iyi olacaktır” diye konuştu.
TÜRK TELEKOM CEPHESİ
Türk Telekom Başantrenörü Ahmet Bülbül ise, takımın son iki haftadır istediği gibi bir direnç sergilemediğini vurgulayarak, “Bazen böyle çalışırsınız temiz kalpli bir şeyler istersiniz ama o istediğiniz gibi olmaz, bende iki haftadır hak etmediğim şekilde sonuçlar alıyorum. Çünkü bu iş iyi niyet işi, ben savunmada ve hücumda daha farklı şeyler düşünüyorum. Ama hem savunmada hem de hücumda istediğim işler yapılmadı. Çalıştığımız işlerinde yerini bulması lazım, son iki haftadır da çalıştığımız işlerin yerini bulmadığını düşünüyorum. Biraz daha agresif, biraz daha istekli olmamız lazım, oyuncularım bunu yapabilecek güçteler. Ama öyle anlar oluyor ki istediğim direnci göstermiyorlar o yüzden iki haftadır maç kaybediyoruz. Önümüzde bir Banvit maçı var. Bizim için her maç önemli, Banvit maçında gerçek Türk Telekom gibi oynarsak bizim için daha farklı bir skor ortaya çıkabilir, bu maç oynandı bitti. Banvit maçına bu iki maçta yapamadığımız işleri ve eksikleri irdeleyerek Banvit maçına hazırlanarak maçı kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Türk Telekomlu oyuncu Alper Saruhan da, maç ile ilgili olarak, “Söylenecek bir şey yok. Erdemir’i tebrik ediyorum. Onları kendi sahalarında yenmek kolay olmayacaktı zaten, önümüzde bir Bantvit maçı var o maça iyi hazırlanıp kazanmak istiyoruz “ diye konuştu.