Manisa Haberleri

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU MALKARA İÇME SUYU PROJESİ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Haber 07.04.2013 02:46 Pazar
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Tekirdağ’ın Malkara İlçesi İçme Suyu Projesi inşaatı temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu ; “Su ve yol medeniyettir.” dedi.
Malkara’da gerçekleşen temel atma törenine Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Vali Ali Yerlikaya, Tekirdağ Milletvekilleri T. Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Malkara Kaymakamı Mahmut Halal, Belediye Başkanı Birol Kaya, Belediye Başkan Yardımcıları Nermin Tuna ve Hasan Eğilmez, AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur ve İl Yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Bulut Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Belediye Halk Dansları Folklor ekibinin gösterisiyle başlayan açılış töreni başladı. Temel atma töreninde açılış konuşması yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; ”Bugün Malkara’mızda içme suyu inşaatı projesinin temel atmasında bir aradayız. Esasında bizim medeniyet anlamını ifade eden iki konu başlığımız vardır bunlardan bir tanesi su medeniyettir. Bir tanesi de yol medeniyettir. Yolun gitmediği yerde medeniyet olmaz, suyun olmadığı yerde de sağlıklı nesiller veya sağlıklı toplumlar olmadığı için medeniyet olmaz. Medeniyeti evimizde akan musluğa getiren bu toprakların altından geçen borulardır. Bunu toprağın altından geçirmek içinde sıkıntıya girmek gerek, emek vermek lazım para harcamak, doğru projeler yapmak gerekir. Bu anlamda kanalizasyon medeni şehirlerin alt yapısında önemlidir.” diye konuştu.
Medeni şehirlerin alt yapısında sağlıklı su önemli olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu ;” Sağlıkta sıkıntının en temel araçlarından bir tanesi de sağlıklı su kullanıp kullanmanızla alakalıdır. Şayet içtiğimiz ve kullandığımız su sağlıklı değil ise biz ne kadar büyük hastaneler güzel teknolojiler ne kadar iyi uzmanlar getirirsek getirelim kullandığımız suyla sağlığımızı bozuyorsak veya içtiğimiz suyla sağlığımızı sıkıntıya sokuyorsak biz ancak problemi çözmeye uğraşırız. Önleyemeyiz bunu için önemli olan sağlıklı olabilmek ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmektir. “ şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından Bakan Müezzinoğlu’na Belediye Başkanı Birol Kaya tarafından plaket hediye edildi. Hediye takdiminden sonra kurban kesildi. Kesilen kurbanın kanından Bakan Müezzinoğlu’ unda alnına sürüldü.
BAKAN MÜEZZİNOĞLU DOKTOR ÖNLÜĞÜ GİYDİ BİR HASTANIN TANSİYONUNU ÖLÇTÜ
Törenden sonra Malkara Devlet Hastanesi’ni de ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu Doktor önlüğü giyerek burada yüksek tansiyon şikayeti ile Hastanenin acil kısmında yatmakta olan 85 yaşındaki Recep Gürel’in tansiyonunu ölçerek hastaya sağlığı hakkında tavsiyelerde bulundu.
Bakan Mehmet Müezzinoğlu hastane ziyaretinden Ak Parti İlçe Binasını ziyaret etti. İlçe Başkanı Bulut Yıldırım’dan seçimler ile ilgili çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Bulut Yıldırım Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na peynir hediye etti.