Manisa Haberleri

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN 48. YILI TÜRKÜLERLE KUTLANDI

Haber 07.04.2013 09:50 Pazar
Gölbaşı, belediye oluşunun 48. yılını türkülerle kutladı. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen müzik şöleninde Türk Halk Müziğinin ünlü isimleri Gülşen Kutlu ile Mehmet Demirtaş, Gölbaşılıları coşturdu.
Gölbaşı Belediyesi Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müzik şölenine Gölbaşılılar büyük ilgi gösterirken şölenin açılışında Belediye Başkanı Yakup Odabaşı bir konuşma yaptı. Başkan Odabaşı, “Geliştikçe güzelleşen bir Gölbaşı’nda yaşamanın mutluluğuyla coşuyoruz” dedi.
GÖLBAŞI HER YERE ÖRNEK
Gölbaşılıların alkışları arasında kürsüye çıkan Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, 48 yıl önce köyden kente geçiş kürecini başlatan büyüklerden devraldığı gelişim bayrağını gururla taşıdıklarını belirterek şunları söyledi:
“Bugün Gölbaşı’nın her noktasına hizmet ulaşıyor. Yollarıyla, kaldırımlarıyla, temizliği, parkları, sosyal donatılarıyla, her yerde örnek gösteriliyor. Gölbaşı, Başkente göç veren bir köy iken, günümüzde Başkentin en çok tercih edilen ilçesi oldu. Örnek bir Gölbaşı’na hizmet etmenin; onurunu yaşıyoruz.
Geçmişten aldığımız birikimi, ilçemiz için bir değer kabul ediyor,
Hizmetlerimiz ve eserlerimizle, daha güzel, daha gelişmiş, daha çağdaş bir kent olma yolunda hızla ilerliyoruz.”
Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’ndaki türkü dolu şölende Başkan Yakup Odabaşı, sahne alan sanatçılar Gülşen Kutlu ve Mehmet Demirtaş’a birer çiçek takdim etti.
Gölbaşılıların yanı sıra konuklar ve Başkan Yakup Odabaşı, 48. kuruluş yıldönümü coşkusunu hep birlikte yaşadılar. Sanatçılara eşlik eden Başkan Odabaşı, konuklarla birlikte piste çıkarak oyunlar da oynadılar.
Müzik şölenine MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Evren Belediye Başkanı Nedim Keskin, MHP Ankara İl yöneticileri, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Ersin Pehlivan Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Onur Kasım, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Melih Molla, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve Gölbaşılı vatandaşlar katıldı.