Manisa Haberleri

KARACA PORSELEN İLK PROFESYONEL YEMEK OKULUNU BURSA’DA AÇTI

Haber 07.04.2013 09:54 Pazar
Karaca Porselen’in Bursa Anatolium AVM’deki konsept mağazası içinde yer alan yemek okulu, Eyüp Kemal Sevinç’in özel olarak hazırladığı yemeklerinin yanı sıra Bursa ve İstanbul’dan katılan seçkin davetlilerle açıldı.
Karaca Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca ile Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in katılımıyla açılan yemek okulunda, Türk, İtalyan, Meksika mutfakları ve özel pastacılık kursları veriliyor. Açılışta konuşan Karaca Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca, “İlk Bursa’da açtığımız yemek okulumuz, hem profesyonel hem de hobisel anlamdan hizmet vermektedir. Türk mutfağından, dünya mutfağına kadar her çeşit yemek eğitimi profesyonel şefler tarafından verilecek. Bu konseptteki mağazaları Bursa’dan sonra Ankara ve İstanbul olmak üzere diğer illerde de açacağız” dedi.
Büyük bir özen ve titizlikle hazırlanan yemek okulunun kurs programı da her zevki ve talebi karşılıyor. Bir ay süren temel eğitimlerin dışında, Türk, İtalyan, Meksika mutfakları ve özel pastacılık kursları da verilecek olan Cookplus’da arzu edenler, aylık programdan seçtiği istediği derse katılabilecek. Yemek okulunun en önemli özelliği ise, katılımcılara, ister aylık ister günlük eğitimler olsun sertifika veriliyor olması.
16 kişinin aynı anda eğitim alabileceği Cookplus yemek okulunda, ayrıca profesyonel standartlar yer alıyor.