Manisa Haberleri

YGS 1’DE MANAVGAT ÜÇÜNCÜSÜ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN

Haber 07.04.2013 10:00 Pazar
Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden son sınıf öğrencisi Sümeyye Şahin YGS 1'de Manavgat üçüncüsü, Türkiye genelinde ise 2 bin 720'inci sırada yer aldı.
Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesinde tören düzenlendi. Törende konuşma yapan Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nadir Arslan son sınıf öğrencilerinden Sümeyye Şahin'in YGS 1'de Manavgat 3'üncüsü olduğunu belirtti. Türkiye genelinde ise Şahin'in 2 bin 720'inci sırada yer aldığını kaydeden Arslan "Bizde bu vesile ile öğrencimize bir ödül töreni düzenledik. Öğrencimize çeyrek altın, bu başarıda emeği olan ailesine de plaket hazırladık. Sümeyye’yi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Manavgat Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç ise öğrencilere kendilerine bir hedef çizmelerini önerdi. Öğrencilerin hafta sonu boş zamanlarını programlamalarını isteyen Kılıç “Planlarınız hep başarı odaklı olsun. Çünkü zamanında çalışıp başarılı olunur. İnsanı motive eden en önemli unsur başarının kendisidir. Sümeyye arkadaşınızın sizlere iyi bir örnek olması hem de başarının motive edici bir unsur olduğunu unutmamanızı vurgulamak istiyorum” ifadelerini kullandı.