Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MİLLİ GÜREŞÇİ FEVZİ ŞEKER KAĞITHANE’DE TURNUVAYLA ANILDI

Haber 07.04.2013 10:31 Pazar
Kağıthane Belediyesi, Milli Güreşçi Fevzi Şeker’i unutmadı. Fevzi Şeker için ölümünün ikinci yıl dönümünde 'Fevzi Şeker İstanbul Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası’ düzenlendi. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Fevzi Şeker, dünyaya güreşi sevdirmiştir. Kendisine her zaman şükranlarımızı sunuyor ve rahmetle anıyoruz" dedi.
Milli Güreşçi Fevzi Şeker, ölümünün 2. yıl dönümünde Kağıthane Belediyesi tarafından unutulmadı. Fevzi Şeker anısına düzenlenen ‘Fevzi Şeker İstanbul Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası’ büyük bir çekişmeye sahne oldu. Turnuvaya Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, Fevzi Şeker’in eşi Kamer Kılıç, ailesi, milli güreş antrenörleri ve kulüp başkanları katıldı.
Milli sporcu Fevzi Şeker’in adının yaşatıldığı ve güreşi gelecek nesillere aktarmak için düzenlenen turnuvaya, İstanbul’un pek çok spor kulüpleri katıldı. 8 takımın yer aldığı güreş turnuvasında, Beşiktaş Spor Kulübü Güreş Takımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, Kağıthane Hasbahçe Spor Kulübü Güreş Takımı, Arnavutköy Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, Esenler Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, Haydarpaşa Demirspor Kulübü Güreş Takımı, ve Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı tüm sıkletlerde yarıştı.
Fevzi Şeker’in Türk sporuna çok büyük katkıları olduğunu söyleyen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Fevzi Şeker, dünyaya güreşi sevdirmiştir. Kendisine her zaman şükranlarımızı sunuyor ve rahmetle anıyoruz. Fevzi Şeker’in ölümünün 2’nci yıl dönümündü bu yüzden Fevzi Şeker Spor Turnuvası’nın ikincisini yapıyoruz. Bu turnuvayla birlikte Kağıthane’nin güreşe ne kadar yakın bir ilçe olduğun gösterdiğimize de inanıyorum. Her yıl geleneksel olarak yağlı güreşleri takip ediliyor. Bu yüzden artık Fevzi Şeker’i anma geleneksel hale geldi. Bugün de güreş camiasının çok değerli hocaları da bizimle bir arada. Onlarla birlikte çok güzel bir organizasyonu yaşıyoruz. Bundan sonra da değerlerimizi, ay yıldızımızı uluslararası platforma taşıyan değerlerimiz için bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Bir çok ilçe belediyelerin de spor kulüplerinin Kağıthane’ye geldiğini belirten Başkan Kılıç, bu etkinliğin, ilerleyen senelerde daha büyük bir organizasyon haline geleceğine inandıklarını da söyledi.
“Fevzi Şeker İstanbul Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvasının geleneksel hale geldiğini söyleyen Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, “Gençlerimize, sporcularımıza örnek olacak bir şahsiyetin adını yaşatmak adına organizasyonun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bu turnuvayla Kağıthane, geçen seneye göre bir kez daha çıtayı yükseltmiş. İstanbul’a yayılan bu turnuvanın bütün Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.
“EŞİMİN ŞEHİT OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”
Fevzi Şeker’in eşi Kamer Şeker ise, çok güzel bir organizasyon olduğunu ifade ederek, “ Çok coşkulu çok sıcak bir ortamda böyle bir etkinliğin yapılması çok faydası var. Hem sporcu olarak gençlerimiz verdiğimiz değeri ortaya koyuyor hem de bu tür insanların unutulmaması açısından çok güzel şeyler yapılıyor. Aynı zamanda bu tür organizasyonlarla değerlerimize sahip çıkıldığını da görebiliyorum” dedi.
“Eşimin şehit olduğunu düşünüyorum” diyen Kamer Şeker, “Şehitlerimiz vatanı, milleti, Türk bayrağı için canlarını feda ediyor. Benim eşimde Türk bayrağı için canını verdi. Türk bayrağı için en son mücadelesini verdi. Bu yüzden benim eşimde bir şehit” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; Fevzi Şeker’in eşi Kamer Kılıç’a ve bütün sporculara plaket ve madalya takdim etti. Daha sonra günün anlam ve önemini ölümsüzleştirmek için toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirildi.