Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

KARGEM’DE KAYITLAR BAŞLADI

Haber 07.04.2013 12:01 Pazar
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın “eğitimde fırsat eşitliği” sloganı ile hayata geçirdiği KARGEM’de yeni dönem için kayıtlar başladı. 2013-2014 dönemi kayıtları için başvurular, 17 Nisan 2013 tarihine kadar, Bahriye Üçok Bulvarı’ndaki Hizmet Binası’nda bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılabilecek.
Her yıl bin 200 öğrenciye, ücretsiz dershane hizmeti veren KARGEM’de, sosyal aktivitelerle gençlerin toplumsal yaşama katılımları da sağlanıyor. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren KARGEM’e son başvuru tarihi olan 17 Nisan 2013’e kadar kayıt yaptıranlar, daha sonra belirlenecek bir tarihte seviye tespit sınavına da girecekler. Sınavda başarılı olanlar, 2013-2014 döneminde KARGEM’li olacak.
KARGEM’in klasik dershanecilik anlayışının çok ötesinde bir işlevi olduğuna dikkat çeken Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “KARGEM’li gençlerimize, sadece ücretsiz dershanecilik hizmeti vermiyoruz. Gençlerimize aynı zamanda, sosyal aktivitelerle sosyalleşme olanağı sunuyor, vatandaşlık bilinci de kazandırıyoruz” diyerek, Karşıyakalı gençleri KARGEM’li olmaya davet etti.