Manisa Haberleri

İŞADAMLARINA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Haber 07.04.2013 12:00 Pazar
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Ticaret Odası tarafından ilçedeki işadamları için düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme toplantısı ilgi gördü.
Ticaret Odası Salonu’ndaki toplantıda, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ceyhan Çetin, slayt gösterimi eşliğinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında geniş bilgiler verdi. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Ticaret Odası Genel Sekreteri Ersel Pazarbaşı, ilçede eğitim çalışmalarına önem verdiklerini anlattı. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 30 Haziran 201 tarihinde yürürlüğe girdiğini anlatan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ceyhan Çetin, firmaların çalışan personelin tümüne genel iş sağlığı ve güvenliği temel eğitimi aldırması ve bunların kayıt altına alınmasının zorunlu hale geldiğini söyledi. Çetin, “Ayrıca faaliyet konusu ne olursa olsun risk değerlendirmesi yapmak artık yasal bir zorunluluktur. Bunların yapılmadığı durumlarda firmalar ağır para cezaları ve idari cezalarla karşılaşacakladır” dedi. Ceyhan Çetin, katılımcıların sorularını da cevapladı.
Toplantının sonunda konuşmacı Ceyhan Çetin ile katılımcılara teşekkür eden Ticaret Odası Genel Sekreteri Ersel Pazarbaşı, ilçede esnaf eğitimine de ağırlık verildiğini bildirdi.