Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ZİHİNSEL ENGELLİLERE FOTOĞRAF EĞİTİMİ

Haber 07.04.2013 12:20 Pazar
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Zihinsel Engelliler Derneği’nde takı, tasarım, el sanatları ve müzik kurslarından sonra fotoğraf eğitimi başlatıldı.
İlçede, Haşmet Demirbil’in verdiği eğitimde makine tutmayı ve fotoğraf çekmeyi öğrenen 15 genç mutlu olduklarını söylerken, dernek başkanı Sevda Padem de, engelleri aşma adına yoğun bir çalışma yaptıklarını anlattı. Zihinsel Engelliler Derneği’nde düzenlen fotoğraf kursu ilgi gördü. Önce teorik dersler gören engelli gençler daha sonra birbirlerinin fotoğraflarını çektiler.
Zihinsel engelli gençler, fotoğraf çekmekten mutlu olduklarını dile getirirken, dernek başkanı Sevda Padem de, engelleri aşmak adına her şeye var olduklarını söyledi. Değişik kurslar açtıklarını anlatan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Sevda Padem, “Derneğimizde takı, tasarım ve el sanatları kursları devam ederken bu arada Haşmet bey gönüllü fotoğraf dersi vermeye başladı. Çok mutlu olduk. Severek yapıyorlar. Engelleri aşmak adına her şeye varız” dedi. Engelli gençlerin derslere büyük ilgi gösterdiklerini anlatan Fotoğraf Sanatçısı Haşmet Demirbil” Toplumda fotoğraf sevgisi çok ön plana geldi. Bunun sebebi de dijital fotoğraf makineleri. Dijital makinelerle beraber kavram kuralları var. Biz özellikle bu genç dostlarımıza fotoğraf kurallarını öğreterek gerektiğinde fotoğraf sanatına yakın metotları öğretiyoruz. Sergi hazırlama sanatını öğretiyoruz. İki hafta içinde çok başarılı konuma geldiler. En azından fotoğraf ile resim arısındaki farkı öğrendiler. Doğayı öğrendiler. Ben de onlarla çok mutlu oldum” dedi.