Manisa Haberleri

BAŞKAN TAHMAZOĞLU BİRECİK SİYASET AKADEMİSİ’NDE BRİFİNG VERDİ

Haber 07.04.2013 12:38 Pazar
Birecik AK Parti İlçe başkanlığı tarafından yürütülen ‘Lider Ülke Türkiye ve Yerel Yönetimler’ konulu siyaset Akademisi'ne konuşmacı olarak AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediyecilikte yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Birecik Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ARGE Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Doç.Dr. Zeynep Karahan Uslu, Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, Belde Belediye başkanları, Birecik AK Parti İlçe Başkanı Abdülaziz Karayılan, Yönetim Kurulu üyeleri ve akademi üyeleri katıldı.
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ARGE Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Doç.Dr. Zeynep Karahan Uslu'nun ‘Temel siyasal kavramlar’ konulu konuşmalarının ardından deneyim ve vizyon konulu brifing veren Başkan Tahmazoğlu, “Siyaset akademisi AK Parti ile başladı. Ben ilk öğrencilerinden biriyim" dedi. Siyaset akademisinde aldığı eğitimlerin çok faydasını gördüklerini anlatan Tahmazoğlu, şunları söyledi: "O yıllarda bir hocamız tarafından söylenen ‘Eğer bir işi başarmak istiyorsanız mutlaka o işin rüyasını görmeniz gerekir’ sözünü unutmadım. Belediyecilik Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla Türkiye'de yeni bir ufuk kazandı. Belediyeciliğin öncüsü ve bugün belediyelerin problemlerini ve sıkıntılarını en iyi bilen ve çözüm noktasında önünü açan yine başbakanımızdır. Yine ilk defa insanlarımız AK Parti döneminde belediyeciliğin asfalt, yol, kaldırım ve temizlik yapmaktan ibaret olmadığını, belediyeciliğin aslında doğumdan ölüme kadar her alanda tüm insanlarımızın ihtiyacını karşılayacak bir yapı olduğunu öğrenmiş oldu. Geçen hafta sonu Ankara’da AK Parti tarafından 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu kapsamında düzenlenen ‘Yaşanabilir ve estetik şehirler’ konulu proje yarışmasında Türkiye genelinde birçok belediyemiz projelerini sundu. Bu yarışmada belediyemiz iki ayrı proje de iki ayrı ödül birden aldı.”
Başkan Tahmazoğlu, deneyim ve vizyon konulu brifingde son 4 yılda belediye olarak yaptığı Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm çalışması, konut çalışmaları, gençlik merkezi ve sosyal tesisler, Pazar alanları, restorasyon, sokak sağlıklaştırma, sosyal yardımlar ve kültürel projeler hakkında bilgi verdi. Yapılan çalışmalardan dolayı uzun süre alkışlanan Tahmazoğlu, seminere katılanların sorularını cevapladı. Program sonunda Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, Başkan Tahmazoğlu’na Birecik’in simgesi haline gelen Kelaynak tablosu hediye etti.