Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

KÜÇÜK HASAN’IN KANALA DÜŞEN AYAKKABISI SONU OLDU

Haber 07.04.2013 13:13 Pazar
Antalya'da, Cuma günü akşam saatlerinden beri kendisinden haber alınamayan 11 yaşındaki çocuğun sulama kanalında cesedine ulaşıldı. 4. sınıf öğrencisi Hasan Çelik’in kanala düşürdüğü ayakkabısının arkasından suya atladığı ve boğularak hayatını kaybettiği iddia edildi. Olay, Döşemealtı ilçesi Karşıyaka Mahallesi'ndeki Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalında meydana geldi. Dün yapılan aramalarda bir sonuç alınamayınca bu sabah aramalara yeniden başlandı.
Yeşilbayır İlkokulu 4. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Hasan Çelik, geçen Cuma günü akşam saatlerinde babası Tayfun Çelik’ten izin alarak top oynamaya gitti. Oğlunun saat 20.00’ye kadar eve gelmemesi üzerine mahallede aramaya başlayan baba, sonuç alamayınca durumu polise bildirdi. Aramaya devam eden baba Çelik, komşularının Hasan’ı en son kanalın kenarında gördükleri ve ayakkabıyla çoraplarının orada olduğu söylendi. Bunun üzerine olay yerine çağırılan deniz polisi ilk olarak mahalledeki kanalda 1 kilometre boyunca arama yaptı. Aramayı baba Çelik ve yakınları meraklı gözlerle izledi. Mahalledeki kanaldan bir sonuç alınamayınca deniz polisi Kepez Hidroelektrik Santrali'nin su toplama alanında aramasına devam etti. Köprü altından başlayarak su altında tarama yapan deniz polisi, Hasan Çelik’in cansız bedenine saat 11.00 gibi ulaştı. Hasan Çelik’in cenazesini gören yakınları sinir krizi geçirdi. Sudan çıkarılan Hasan'ın cenazesi ceset torbasına alındı. Bu sırada baba Tayfun Çelik ve anne Gül, çocuklarını son kez görmek için feryat etti. Polis, Hasan Çelik’in kardeşleri Yağmur ve Ercan’ı güçlükle sakinleştirdi. Hasan Çelik’in cenazesi cenaze aracı ile Antalya Adli Tıp morguna kaldırıldı.
Baba Tayfun Çelik, Cuma günü akşam üzerine Antalya’dan geldiklerini ve oğlunun izin alarak top oynamaya gittiğini söyledi. Hasan eve gelmeyince aramaya başladığını hatırlatan baba Çelik, “Saat 20.00 oldu. Hasan’dan haber alamadık. Durumu emniyete bildirdim. Araştırdık. Yan komşum Hasan’ın ayakkabısının ve eldivenin kanalın kenarında olduğunu söyledi. Emniyetin Mobese görüntülerinde Hasan, kanal kenarında görünüyor, bir ara koşuyor ve bir daha görünmüyor. Büyük bir ihtimal oğlum suya düşürdüğü ayakkabısının arkasından koştu” diye konuştu.