Manisa Haberleri

KARS KUZEYDOĞU GAZETECİLER CEMİYETİ SEÇİMİ YAPILDI

Haber 07.04.2013 13:54 Pazar
Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) olağan kongresi Kars Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Yoğun katılımın gerçekleştiği kongreye çevre illerden de gazeteciler katıldı. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’da kongreye mesaj göndererek seçimin ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diledi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığı’na Fikri Durgun, Katip Üyeliklerine ise Orhan Alcanoğlu ve Halis Kaya getirildi. Faaliyet raporunun okuması, gelir gider bilançolarının ibrazının ardından seçime geçildi.
Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yücel Sezer, tek liste ile seçime girerken, 46 üyenin 27’sinin tamamının oyunu alarak yeniden başkanlığa getirildi.
Başkan Yücel Sezer, seçim sonrası yaptığı konuşmada, “Burada toplanırken Kars’ta gazeteci olarak ne gibi katkılarımız olur, yörenin insanına ne gibi faydamız olur hedefimiz aslında budur” dedi.
Gazetecilerin ayrı bir yeri olduğunu belirten Sezer; “Hepsi Kars için çalışan, gayret eden insanlardır. Biz cemiyet olarak en büyük hedeflerimizden birisi cemiyeti hiçbir kesimin, hiçbir zihniyetin, hiçbir siyasi görüşün paravanı yapmayalım ve güdümüne sokmayalım. Yıllarca buna devam ettik. Bundan da şeref duyduk. Bizim için Kars yöresi, bölgemiz, Türkiye ve Türk milleti. Bunun içinde o konular hususunda gayret ettik. Başarılarımızda olmuştur. Vatandaşların çeşitli görüşlerini aldık. Seçimimizin vatanımıza, milletimize, basın camiasına hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Yönetimi şu isimlerden oluştu.
Başkan Yücel Sezer,Başkan Yardımcısı Ercüment Daşdelen, Başkan Yardımcısı A.Erbil Hüryurt,
Genel Sekreter Burhan Akyıldırım, Muhasip Gümüşpala Kortağ,
Yönetim Kurulu Yedek: Yakup Orhan Tan, Fikri Durgun, Orhan Alcanoğlu, Işık Çapanoğlu,
Turgut Kaya.
Denetim Kurulu Asıl: Didem Tan Yılmaz, Figen Karaçanta, Volkan Güngör,
Denetim Kurulu Yedek: Murat Akarçay, İkram Çınar ve Aydın Deniz.