Manisa Haberleri

TUĞRUL TÜRKEŞ İZMİR’DE

Haber 07.04.2013 14:01 Pazar
İzmir’e gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, babası Alparslan Türkeş adına düzenlenen bir fotoğraf sergisini gezdi.
Babası adına düzenlenecek konferansta babasını anlatmak için İzmir’e gelen Tuğrul Türkeş, MHP İzmir Bornova İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen babasının fotoğraflarından derlenen sergiyi ziyaret etti. Partilileriyle birlikte fotoğrafları tek tek gezen oğul Türkeş, zaman zaman fotoğraflar üzerinde yorumlar yaparak anılarını anlattı.
AKİL İNSANLAR AKP’NİN YANDAŞLARI
Gezi sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Tuğrul Türkeş, çözüm sürecini ve Akil İnsanlar heyetinin çalışmalarını değerlendirdi. Akil İnsanların AK Parti’nin yandaşlarından oluşan bir grup olduğunu savunan Türkeş, şöyle konuştu: “Bunların şu an yaptığı çalışmalar sadece AKP propagandası değil, bunların yapacağı Türkiye’ye sağlayacağı bir katkı yoktur. Türk siyasetiyle alakası olmayan bu kadar hukuksuzluk, devlet parasıyla vatandaşın vergisiyle AKP propagandistleri hazırlanmıştır. Terörle alakası yok bunun AKP’nin düşen oyunu toplamak için oluşturulmuş Heyet-i Nasiha."
Bundan yüzyıl önce aynı sorunların yaşandığını hatırlatan Türkeş, sözlerini şöyle sürdürdü: “1919’da Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları, yeni Türkiye’yi kurmaya hazrlanırken, damat Ferit bunun gibi bir Heyeti Nasiha kurdu. Bu da aynı zihniyet. Bunun Türkiye’ye bir yararı olmayacak AKP’ye yarayacak”
SERGİ GUİNNESS’E ADAY
Bu arada Alparslan Türkeş’in 1200 fotoğrafının yer aldığı serginin gelecek yıl 5 bin fotoğrafla düzenlenerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi amaçlanıyor. En çok fotoğrafı bulunan siyasi lider olma özelliği taşıdığı belirtilen serginin fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Facebook, aracılığıyla Türkiye’den ve dünyadan orijinal olarak toplanmaya çalışılıyor.