Manisa Haberleri

AK PARTİ’Lİ ŞAHİN’DEN KÜLLÜ MAĞARA KÖYÜNE ZİYARET

Haber 07.04.2013 14:19 Pazar
AK Parti Malatya milletvekili, TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu ile Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Mustafa Şahin, “Bu ülkede barışın gelmesine karşı çıkanlar. Ellerinde oyuncağı alınmış gibi feveran ediyorlar. Tarih bunları yargılayacaktır” dedi.
Beraberinde, AK Parti il başkanı Bülent Tüfenkçi, merkez ilçe başkanı Osman Güder ve partinin diğer yöneticileriyle birlikte Küllü Mağara köyünü ziyaret edip, köy muhtarı Murat Yılmaz’ın evinde köylülerin sorunlarını dinleyen AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin, istişarelerde de bulundu. Burada konuşan AK Parti Malatya milletvekili Şahin, önce çözüm sürecine temas etti. Şahin, “Biz meclis çatısı altında bu süreci başlattığımızdan itibaren bundan en fazla nemalanan gruplar ve muhalefet partililer vardı. Hem CHP , hem de MHP ne kadar şehit gelirse kendilerinin sandığına oy geleceği düşüncesiyle bu sürecin tıkanıklığa uğramasını arzu ediyorlar. İster terörist ister asker anne ve babaları bu sürecin olumlu çözülmesini istiyor. Kürt’ün Türk’e, Çerkez’in Laz’a üstünlüğü yok. Hangi kökende gelirse gelin hepsini kucaklayacak yeni anayasa yapılıyor.
Bu ülkede barışın gelmesine karşı çıkanlar. Ellerinde oyuncağı alınmış gibi feveran ediyorlar. Tarih bunları yargılayacaktır. Halkının inancıyla savaşmayan bir ülke olmak zorundayız. Herkesin bu sürece katkı vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
İsrail’in özür dilemesi konusu da parmak basan milletvekili Şahin, “Sayın Başbakanımız, Mavi Marmara olayından sonra hep dik duruş sergiledi. Filistinliler Türk değil ancak inancımızdan olan insanlar olması nedeniyle İsrail’e karşı hep Filistin’i savunduk. İsrail özür dilemez dediler. Ne oldu, özür diledi ve üç şart kabul edildi” şeklinde konuştu.