Manisa Haberleri

GAZİANTEP’TE POLİS TEŞKİLATI 168. YIL KUTLAMALARI

Haber 07.04.2013 14:26 Pazar
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü personelleri ve Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından Türk Polis Teşkilatının 168. yılı nedeniyle çam ağacı fidanı dikimi yapıldı.
Taşlıca mevkiinde yapılan ağaç dikimi törenine Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Orhan Metli, Emniyet Müdürlüğü personelleri ve aileleri katıldı. Etkinlik kapsamında aileler çocukları ile birlikte uçurtma uçurdu. Ayrıca Gaziantep Çevik Kuvvet polisleri zeybek oyununu sergilendi. Daha sonra çocuklar çuval yarışı, yumurta oyunu ve halat çekme oyunu oynadı. Yapılan etkinlik sonrası aileler çam ağaçlarını toprakla buluşturarak can suyunu ve ağaçlara isimlerini astı.
Çocukların küçük yaşta ormanların kıymetini bilmesi ve yeşilin kıymetini büyüdüklerinde bilmeleri adına etkinliğin ilk günü ağaç dikimi yaptıklarını belirten Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, “Emniyet mensubumuzun aileleri ile beraber ağaç dikme programı düzenledik. Yaklaşık bin personelimiz eş ve çocukları ile beraber bu programa iştirak etti. Özellikle çocuklarımıza yeşilin ve ağaç dikmenin ne kadar önemli olduğunu göstermek istedik. Onlarında bu hayatta dikili bir ağaçları olsun istedik. Dolayısıyla inanıyorum ki bu çerçevede yetişen çocuklarımız ileride yeşilin kıymetini, ormanların kıymetini bilecekler. Ülkemizin daha yeşil olması konusunda onlarda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirecekler. Emniyet Teşkilatının kuruluş yıl dönümü etkinlikleri önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleşecek ama bugün startı ağaç dikmeyle vermenin ayrı bir anlamı ve önemi olduğunu vurgulamak istiyorum” dedi.