Manisa Haberleri

BAHÇELİ, MEMLEKETİ OSMANİYE’DE

Haber 07.04.2013 14:43 Pazar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “63 tane kafası karışık, PKK’nın ne manaya geldiğini bilmeyen insanlarla, bu insanlar ikna edilir mi?”
Bir takım ziyaret ve açılışa katılmak üzere memleketi Osmaniye’ye gelen Bahçeli, programının ikinci gününde partisinin il teşkilatını ziyaret ettikten sonra, Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan Rahime Hatun Parkı’nda incelemelerde bulundu. Buradan Osmaniye Hayırlı İşler Yaptırma Derneği’nin kermesine geçen Bahçeli’ye sıkma ve börek ikram edildi. Kermes ziyaretinin ardından yeni yapılan Ülkü Ocakları Osmaniye Şubesi'nin açılışını dualar eşliğinde gerçekleştiren Bahçeli, ‘Durma ilerle evlatların seninle’ sloganlarıyla karşılaştı. Bahçeli, açılışın ardından binayı gezerek bir konferans verdi.
Bahçeli, programının devamında Cevdetiye beldesindeki park açılışında yaptığı konuşmada, dün olduğu gibi yine mahalli idareler seçimlerinin üzerinde durdu ve MHP belediye başkanlarına oy istedi. "63 tane, ne idüğü belirsiz, kafası karışık, PKK’nın ne manaya geldiğini bilmeyen insanlarla, şu güzide insanlar ikna edilir mi değerli arkadaşlar?" diyen Bahçeli,
"Bu akil adamlar Cevdetiye’ye geldiği zaman memleketinize sahip çıkın, birliğinize sahip çıkın. Bu milletin evlatlarını, bu memleketin evlatlarını etnik köken, mezhep farklılıklarına ayıranlara fırsat vermeyin, sorularınızla bunları perişan edin, gitsinler filmlerini çevirsinler” ifadesini kullandı.
Buradan Kırmıtlı beldesine geçerek bir park açılışına katılan Bahçeli’ye yolda mola verdiği bir kıraathanede ayran ikram edildi. Bahçeli, Osmaniye programında Kadirli ilçesinde halka hitap edecek.