Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

GALATASARAY-MERSİN İDMANYURDU MAÇININ ARDINDAN

Haber 07.04.2013 15:02 Pazar
Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, 3-1 mağlup oldukları Galatasaray maçıyla ilgili olarak, "İlk yarıdaki pozisyonları değerlendirebilseydik, maçın galibi biz olurduk" dedi.
Kahramanlı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray maçına çok iyi hazırlandıklarını belirterek, bu maçın kendileri açısından bir dönüm noktası olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini kaydetti. Şampiyonluğa oynayan bir rakibe karşı takımdaki herkesin galibiyete kilitlendiğini ifade eden Kahramanlı, bundan hareketle karşılaşmanın ilk yarısında etkili bir oyun ortaya koyduklarını söyledi. İyi başladıkları karşılaşmada erken gol bulduklarını dile getiren Kahramanlı, "İlk dakikalarda yakaladığımız gol, bizi sevindirirken rakibi de şaşırttı. Bu dakikadan sonra da çok sayıda pozisyona girdik. Ancak sonuç alamadık. Eğer ilk yarıda yakaladığımız bu pozisyonları değerlendirebilseydik, soyunma odasına en az 3-0 farkla girebilirdik. Bunu yapabilseydik karşılaşmanın galibi kesinlikle biz olurduk" diye konuştu.
İkinci yarıda rakibin baskıyı arttırdığını, kendilerinin ise geriye çekildiğini belirten Kahramanlı, "Bu baskıya karşı koyamadık. Bunun yanında ilk yarı iyi bir yönetim gösteren hakem, ikinci yarıda hatalı kararlar verdi. Aleyhimize verilen penaltı, doğru bir karar değildi. Maalesef hakemi de baskı altına aldılar" şeklinde konuştu.
Karşılaşma sırasında yaşanan olayları da değerlendiren Kahramanlı, şöyle devam etti:
"Orada olup bitenleri tüm Türkiye ibretle izledi. Bu olaylar Türk futboluna, hele hele Galatasaray gibi büyük bir takımın hocasına hiç yakışmadı. Demek ki bizim gibi bir kulübün hocalığını yapıyor olsalar kıyameti koparacaklar. Lig başından bu yana 16 puanız gasp edildi. Ama biz bunlar gibi sahaya inip küfretmedik, federasyon görevlilerine bağırıp çağırmadık, hakemlere saldırmadık. Belki de bunları yapmadığımız için bu durumdayız"
Yaşanan olayların, izleyenlerin bile psikolojisini bozduğunu savunan Kahramanlı, bu olayların futbolcular üzerinde de etkisinin olduğunu ve onların da psikolojik olarak etkilenmesine neden olarak sonuca tesir ettiğini belirtti.
Galatasaray maçını bu şekilde kaybettikleri için üzgün olduklarını aktaran Kahramanlı, "Bizim için son derece önemli bir maçtı. Kazansaydık çok farklı bir hava oluşacaktı. Ama maalesef olmadı. Üzgünüz. Her şey bitmiş değil. Önümüzde 6 maç var. Kalan maçların tamamını kazanabilirsek, bu takım ligde kalır. Artık bundan sonra her şey futbolcuların elinde. Onların da buna inanıp, ellerinden gelen mücadeleyi sahada göstermeleri gerekir" dedi.