Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

(ÖZEL HABER) TAM DONANIMLI CENAZE YIKAMA ARACI

Haber 07.04.2013 15:01 Pazar
Afyonkarahisar’da, bir firma tarafından üretilen teçhizat ve donanımı ile adeta 5 yıldızlı hizmet veren 'cenaze yıkama aracı', özellikle köylülerden yoğun ilgi görüyor.
2. Afyonkarahisar Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı kapsamında kentte görücüye çıkan tam donanımlı cenaze yıkama aracı, fuarda en çok ilgi gören araçların başında geliyor. İki metre eninde, dört metre boyunda ve 2,5 metre yüksekliğindeki aracı özel kılan şeyin sahip olduğu teçhizat ve donanımı olduğu belirtildi. İçerisinde klima, şofben, malzeme dolabı, cenaze muhafazası için özel soğutmalı iki dolap ve cenaze yıkama tezgahı bulunan araçta, ayrıca atık su deposu bulunuyor. Cenaze yıkama aracını üreten firmanın satış temsilcisi Satılmış Akkaş, araca özellikle belde ve köylerden yoğun ilgi olduğunu, ilk etapta aracı Afyonkarahisar ve Eskişehir’de sattıklarını söyledi. İlerleyen dönemlerde Türkiye genelinde de aracın satışına başlayacaklarını belirten Akkaş, "aracı ilk görenlerin yorumu ne oluyor" sorusuna esprili bir şekilde “İnsanlar bunun içine binmek için ölüyor, diyorlar” cevabını verdi.
Araçta bulunan morg ünitesi sayesinde cenazelerin bozulmadan iki güne kadar muhafaza edildiğini aktaran Akkaş, araca ilginin çok olduğunu ve satışların iyi olduğunu kaydetti. Akkaş, ayrıca aracın belde ve köylerde genellikle orada yaşayan insanların bir araya gelerek para toplayarak aldıklarını ya da o bölgelerde yaşayan ve maddi durumu iyi olan insanların hayır amacı ile aldıklarını belirtti.
Öte yandan bir cenaze yıkama aracının iki haftada yapıldığı ve fiyatının 13 bin TL olduğu belirtildi.