Manisa Haberleri

ÇAN MYO’YA HİBE LABORATUAR

Haber 07.04.2013 15:14 Pazar
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bağlı Çan Meslek Yüksekokulu (MYO) Elektronik ve Otomasyon Bölümüne, Cortex M4F laboratuarı hibe edildi.
Çan Meslek yüksek Okulu, organizasyonu Çizgi Tagem tarafından yürütülen, dünya çapında elektronik malzeme üreticisi Texas Instruments firmasının 20 üniversiteye Cortex-M4F Laboratuarı hibe projesinden okullarına bir laboratuar kazandı. Çan MYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencileri, okullarında yapmış oldukları projeler sayesinde birçok üniversitenin mühendislik fakülteleriyle birlikte bu desteği kazandıklarını belirterek, “Geçen sene de yine öğrenci projeleri sayesinde okulumuz, Texas Instruments tarafından hibe edilen MSP 430 mikro denetleyici laboratuarı hibesi kazanmıştı” şeklinde konuştu.
Çan MYO Müdürü Doç. Dr. Özcan Özen de mesleki ve teknik eğitimde mükemmelliğe ulaşma hedefinde emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, “Okulumuzun bu hibeyi almasındaki katkılarından dolayı Çizgi Tagem firma sahibi Niyazi Saral’a, proje yürütücüleri Öğretim Görevlileri Recep Yavuz Turan ve Bilal Karaslan ile projeleri yapan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.