Manisa Haberleri

BOLVADİN’DE HÜKÜMLÜLER VE ÖĞRENCİLER FİDAN DİKTİ

Haber 07.04.2013 15:21 Pazar
Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde, hükümlüler ve üniversite öğrencileri birlikte Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bahçesine 500 fidan dikti.
Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü'nün organize ettiği Bolvadin Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ile daha önce imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, hükümlüler ile öğrenciler el ele vererek okul bahçesinde belirlenen 7 bin metrekare alanda 500 fidanı toprakla buluşturdu. Etkinlikte konuşan Bolvadin Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, fidan dikiminin çevreye karşı önemli bir sorumluluk olduğunu söyledi. Fidanları dikmekle iş bitmediğini önemli olan fidanların bakımını yapmak olduğunu anlatan Yavuz, şöyle konuştu: “Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksek Okul Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladık. Okulumuzun bahçesinin güzelliğine güzellik katabilmek için Bolvadin Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri ile öğrenciler el ele vererek orman ağacı türlerinden fidanları toprakla buluşturdu. Fidanları iki günde dikersiniz, bu çok zor bir iş değil. Önemli olan o fidanların bakımıdır. Tabiatı 'Sadaka-i Cariye' bilinci ile yeşillendirmeye ve korumaya mecburuz”
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrenciler ve hükümlüler fidan dikti.
Fidan dikimine, Bolvadin Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Keçeli, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Tuğrul Kandemir, hakimler, savcılar, daire amirleri, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.