Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SANAYİ SİTELERİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Haber 07.04.2013 15:32 Pazar
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tekkeköy Belediyesi ile birlikte ilçedeki sanayi sitelerinde temizlik çalışması başlattı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Tekkeköy Belediyesi, 19 Mayıs Sanayi Sitesi, İlkadım Sanayi Sitesi ile Örnek Sanayi Sitesi'nde ortaklaşa temizlik çalışması başlattılar. İki belediye görevlileri Sanayi içerisindeki çöp dağlarını ve sanayi artıkları kaldırılıyor. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri sanayideki iş yerlerini tek tek gezip bildiri dağıttı ve bundan sonra çevreyi kirleten çöpünü, artığını kaldırmayan iş yerlerine cezai keseceklerini söylediler.
Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, " Sanayi içerisinde Büyükşehir Belediyesi'yle ortaklaşa çalışma başlattık. Sanayi içerisindeki çöp dağlarını, iş yerlerine ait ham madde artıklarını ve çöpleri kaldırdık. Daha öncede Tekkeköy Belediyesi olarak birçok kez temizlik çalışması yaptık ama yine sanayi esnafı kendine ait moloz ve hammadde artıklarını gelişi güzel çevreye attılar. Umarım bu çalışmamızın ardından sanayicimiz ve sanayi esnafımız ile çalışanlar daha duyarlı olurlar. Bundan böyle çevreyi kirleten, sanayi artıklarını etrafa atanlara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından cazai uygulamalar ve yaptırımlar uygulanacak" dedi.